• İYİ Parti Yalvaç Mustafa Kodal
  • MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

07 Haziran 2020

Bu muhtar belediye başkanı gibi çalışıyor

İlçemize bağlı Bağkonak Köyü’nün çalışkan muhtarı İsmail Başoda, son dönemde köye kazandırdıklarıyla yine takdir toplayarak adeta belediye başkanı gibi çalışma performansı ortaya koyuyor.

Bağkonak Muhtarı Başoda’nın son dönemde gerçekleştirdiği en önemli icraat, Bağkonaklı gurbetçilerin ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla köye kazandırılan modern ve tam donanımlı itfaiye aracı oldu. Belçika Gent şehrinde bulunan ve Bağkonaklı gurbetçi hemşehrilerimize ait olan HOTAK GROUP Şirketi tarafından temin edilerek Türkiye’ye ulaştırılan itfaiye aracını gümrükten alan Muhtar Başoda, aracın modernizasyonu için de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden destek aldı. Konuyla ilgili bilgi veren Muhtar Başoda, “Sağolsun Belçika’daki hemşehrilerimiz Mevlüt İşçi, Sefa İşçi, Nihat İşçi, Mahmut İşçi ve Uğur Özek’in katkı ve gayretleriyle Gent şehrinden itfaiye aracı bize ulaştırıldı. Aracın ekipman anlamındaki eksikliklerini İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatımızın desteğiyle tamamladık. Yaklaşık yüz bin liraya varan malzeme desteği İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanırken, ek malzemeler de önümüzdeki günlerde köyümüze gönderilecek. Bu konudaki yüce gönüllükleri nedeniyle hemşehrilerimiz Mevlüt İşçi, Sefa İşçi, Nihat İşçi, Mahmut İşçi ve Uğur Özek’e; aracın modernizasyonu konusunda destek veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına, bu konuda bize destek veren CHP Isparta İl Başkanımız Yalım Halıcı’ya, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra beye, İtfaiye Müdürü Aydın beye ve burada ismini sayamadığım katkı koyan herkese köyümüz adına çok çok teşekkür ediyorum. Sadece köyümüze değil, ihtiyacı olan bölgemizdeki her yere yetişecek bir araca sahip olduk, inşallah kullanmamız gerekmez ama bu araca sahip olmamız şarttı. Şükür ki yüzümüz kara çıkmadı.” dedi.

Muhtar Başoda’nın ikinci önemli hizmeti de köyün kamera sistemiyle izleme altına alınması ve modern bir süpürgeye sahip olması oldu. Bu hizmet için de yine bir Bağkonaklı hemşehrilerinden destek aldıklarını ifade eden Başoda, “Bu iki güzel hizmetin köyümüze sunulmasında yine yüce gönüllü bir hemşehrimizin katkısını aldık. Bağkonak Belediyesi eski başkanlarından merhum Şahin Yelaldı’nın kızı Elif Kalender tarafından karşılanan bu iki hizmeti de halkımızın hizmetine sunduk. Değerli hemşehrimiz Elif Kalender’e halkımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Bağkonak Muhtarı’nın köyün ve bölgenin ihtiyacına cevap veren önemli bir hizmeti de PTT Acentesi’nin köyde açılması oldu. Teminatı Bağkonaklılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından karşılanan acente, muhtarlık binası içinde hizmete geçerken, kısa süre içerisinde sadece Bağkonak’ın değil, çevre köylerin de ihtiyacı olan hizmetin sunumunu gerçekleştirmeye başlamış oldu.

Muhtar Başoda, söz verdikleri tüm hizmetleri yerine getirme gayreti içinde olduklarını belirterek, “Allah’a şükürler olsun ki, köylülerimizin de desteğiyle ihtiyacımız olan her şeyi yerine getirmeye çalışıyoruz, yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bizler bu güzel hizmetleri yaptıkça, bu iyi niyetimizi ve gayretimizi gören hemşehrilerimiz ve herkes de destek olmaya devam ediyor. Bu birlik ve beraberlikle, gayretle köyümüze ve bölgemize hizmet etmeye devam edeceğiz inşallah. Herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Biz de çalışkan muhtarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Bağkonaklılar’ın göstermiş olduğu bu birlik ve dayanışmanın da örnek olmasını diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.