• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Yerelde Kadın Buluşmaları yarın Isparta’da

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile UNICEF iş birliğinde; ülkemize uyum sürecindeki yabancı kadınlar ile ev sahibi toplumdaki kadınların ortak bir yaşam kültürü oluşturmaları amacıyla düzenlenen “Yerelde Kadın Buluşmaları”nın beşincisi 28 Ocak 2020 Salı günü Isparta’da gerçekleştirilecek.

“Tüm karanlıklara kadınların içindeki aydınlık yeter” sloganı ile yola çıkan Yerelde Kadın Buluşmaları etkinliğine; Isparta Vali Yardımcısı Ömer Faruk ATEŞ, Adalet Bakanlığı Mağdur Hakları Dairesi Başkanı Ramazan GÜRKAN, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkan V. Ali Rıza BEŞKAT, İl Göç İdaresi Müdürü Burhan TÜRKMEN’in yanı sıra kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katılacak.

Toplumun temel taşı ve ailenin koruyucu kalkanı olan kadınların, uyum sürecinin en önemli aktörlerinden biri olduğu düşüncesi ile onların sürecin aktif bir katılımcısı olmasını hedefleyen ve 8 farklı ilde gerçekleştirilecek Yerelde Kadın Buluşmaları etkinliğinde; Güncel Faaliyetlere İlişkin Bilgilendirme konularında ilgili kurum ve kuruluşlarca da sunum gerçekleştirilecek.

Düzenlenecek olan Kermes etkinliği ile birçok farklı kültüre ait yemekler tanıtılırken diğer yandan yerli ve yabancı kültüre ait el işi ve yöresel ürünler sergilenecek. Kermes ile birlikten doğan zenginliğin yansıması hep birlikte paylaşılacak. Sosyal etkinlik bölümünde ise yine yerli ve yabancı katılımcılar tarafından şiir, piyano ve gitar dinletisi gerçekleştirilecek.

Buluşmalar kapsamında, her iki toplumdan kadınların birçok alanda bilgilendirilmesi, kadınların; kadın sağlığı, şiddetin önlenmesi, ebeveyn tutumları gibi çeşitli konularda bilinçlendirilmesi, kadınlarımızın bir araya gelerek sosyal etkileşimde bulunmaları, sosyal hayata katılımlarının arttırılması, ülkemize uyum süreçlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.