• MODA YAPI

logo

16 Nisan 2022

Saadet Partisi Yeniden “Hasan Aksoy” Dedi

Saadet Partisi’nde bugün kongre heyecanı yaşandı. Saadet Partisi Yalvaç ilçe teşkilatının 8. Olağan kongresi bugün gerçekleştirildi.

Yalvaç Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan ve kongre divanı başkanlığına GİK üyesi Hasan Güldal’ın seçildiği kongrede gündem maddelerinin görüşülmesi ve yapılan konuşmaların ardından tek adayla gidilen seçimde Hasan Aksoy yeniden Yalvaç İlçe Başkanlığı görevine getirildi.

SP Yalvaç ilçe teşkilatının 8. Olağan kongresine Isparta İl Sorumlusu ve SP Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Güldal, SP Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, SP İl Başkan vekili Yaşar Gürtoklu, önceki dönem SP il başkanı Cevat Gençay, il başkan yardımcısı Adem Oflaz, SP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldızhan, Şarkikaraağaç İlçe Başkanı Dinçer Demirezen, Eğirdir İlçe Başkanı Hasan Kaya katıldı. Kongreye Demokrat Parti GİK Üyesi D.Ali Karip, Yalvaç CHP İlçe Başkanı Ali Arı, Gelecek Partisi Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Metin, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Mevlüt Kara da katılarak uzun süre kongreyi takip ettiler.

AKSOY: SP her seçimde ve seçim bölgelerinin tamamında aday çıkarabilen tek partidir…

SP Yalvaç 8. Olağan İlçe Kongresi Başkan Hasan Aksoy’un açılış konuşması ile başladı. Aksoy konuşmasına kongreye katılım gösteren parti üyelerine ve diğer misafirlere teşekkür ederek başladı. Saadet Partisi’nin hem özgül ağırlığı hem de gücü her geçen gün artmaya devam etmekte olduğunu belirten Aksoy, “Saadet Partisi her seçimde ve seçim bölgelerinin tamamında aday çıkarabilen tek partidir. Bizler prensip olarak seçimlere giderken oyumuzu artırmak, birkaç belediye başkanı veya 20-30 milletvekili çıkartmak için değil, her yerde başarılı olmak ve netice almak için çalıştık. Van’dan İzmir’e, Antalya’dan Ordu’ya her yerde milletimizin karşısına çıkıp desteklerini istedik. Saadet Partisi, Milli Görüş seçime girdiği her bölgede oy almayı başararak bir Türkiye partisi olduğunu her zaman göstermiştir” dedi.

Artık AK Parti yandaşlarının, SP’nin hiçbir partinin kuyruğu olmadığını anlamaları gerekiyor

Son bir kaç seçim kampanyasında, kimi liderlerin kutuplaştırıcı sözleri ve tavırlarının milletimizi birbirine düşman gözle bakar hale getirdiğini ifade eden Aksoy sözlerini şöyle sürdürdü: “Saadet Partisi olarak bizi Cumhurbaşkanı ve AK Parti düşmanlığı ile itham ediyorlar. Biz onlar gibi küfretmiyoruz, hakaret etmiyoruz biz sadece yanlışlarını söylemiyoruz, doğrusunu da mutlaka söylüyoruz. Biz diyoruz ki; “İçkiye karşı olduğumuz kadar Avrupa Birliği aşkınıza da,  Haçlı işbirlikçiliğinize de, İslam Dünyası’nda kan akıtanlara yardım yapmanıza da karşıyız, çözüm süreci adıyla teröristler ile müzakere yapmanıza da karşıyız, terörist İsrail ile normalleşmenize de, ABD ile stratejik ortaklığınıza da karşıyız. Liyakate önem vermemenize, israf ve yolsuzluklarınıza da karşıyız, domuz eti satışını serbest bırakmanıza da zinayı suç olmaktan çıkarmanıza da karşıyız. Artık AK Parti yandaşlarının Saadet Partisi’nin bağımsız bir parti olduğunu, 50 yılı aşkın tertemiz geçmişi olduğunu, şimdiye kadar hiçbir partinin kuyruğu olmadığını anlamaları gerekiyor.

Bizim derdimiz şahısları değiştirmek değil, bozulan düzeni değiştirmektir…

Unutmamaları gerekir ki, Milli Görüş hareketi bir takım çevrelerin planları doğrultusunda ortaya çıkmış ve siyaset meydanında yer almış değildir. Biz şahısların değil, her zaman ilkelerin mücadelesini verdik. Bizim derdimiz şahısları değiştirmek değil, bozulan düzeni değiştirmektir. Biz diğer partilerin alternatifi değiliz, sistemin alternatifiyiz. Kaldı ki fikir partilerinin gücü sadece aldıkları oydan ibaret değildir; zaten Hakkın gücü sayılarla değerlendirilemez. Bizim en büyük gücümüz; hiçbir çıkar beklemeden tüm olumsuzluklara rağmen seçim kampanyasında gecesini gündüzüne katarak çalışan gönüllülerimizdir. Bu gönüllüler için önemli olan, sefere çıkmaktır sonuç sonra gelir. Yani, kendilerini seferden sorumlu hisseder sonuca bakmazlar. Bizi göz ardı edenler, düşüncelerimizi dikkate aldıkları zaman ‘bunlar bizim düşüncelerimize tercüman oluyormuş da, biz farkında değilmişiz’ diyecekler.

Biz, Milli Görüş’üz… İnanın ki; zafer bizimdir ve zafer yakındır…

Biz iyinin, doğrunun, güzelin, faydalının ve adil olanın toplumumuzda yaygınlaşması ve hâkim olması mücadelemize devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de aynı özveri ile çalışmaya devam edeceğiz. İnanıyoruz ki yeni bir dünya, yeniden büyük Türkiye ideallerimiz fedakâr insanlarımızın omuzlarında yükselecektir. Güzel ülkemizi, zilletten izzete, sefaletten saadete taşıyacak tek kadro, hakkı üstün tutan Milli Görüş kadrolarıdır. İnşallah önümüzdeki dönemde; Yaşanabilir Bir Türkiye’yi, Yeniden Büyük Türkiye’yi, Yeni Bir Dünya’yı biz kuracağız. Çünkü biz, fakir fukaranın, garip gurebanın ümidiyiz. Biz, gözü yaşlı mazlumların bekledikleri yardımcılarız. Biz, bu ülkenin teminatıyız. Biz, Fatih’in nesliyiz, Biz, milletin kendisiyiz. Biz, Milli Görüş’üz, İnanın ki; zafer bizimdir ve zafer yakındır. Hepinize katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.”

GÜLDAL: Bizim hakkımızı başkasına nasıl verirsiniz?..

Aksoy’un ardından kongre divan başkanlığına getirilen SP Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Güldal bir konuşma yaptı. Güldal, ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı sürecin tek sorumlusunun Ak Parti iktidarı olduğunu belirterek “Şu an vatandaşımıza haram yediriliyor, faize bulaştırılarak haram yediriliyor. Banka faiz verirken, finans kurumu kar payı verirken, bir de devletin verdiği kur garantisi çıktı. Yani ‘senin TL’ye çevirdiğin dövizin daha yüksek getirisi olursa aradaki farkı biz vereceğiz ‘ diyerek bizim hepimizin hakkını rantiyeye yediriyorlar. Bizim hakkımızı başkasına nasıl verirsiniz? Haram ediyoruz” dedi.

Hakkımızı yiyorlar, cebimizde el var, bu eli çıkarıp atmamız lazım.

Güldal, ekonomik sorunların günden güne artarak büyüdüğünü ve bunun tek adam yönetiminden kaynaklandığını ifade ederek “Bu gemi batıyor. Ama hala çıkıyorlar bir de ‘bu geminin dümeninde biz duracağız’ diyorlar. Biz de diyoruz ki bu düzenin değişmesi lazım ve bunun için 6 siyasi parti bir araya geldi. Bugün bir tek adam dönemi yaşıyoruz, önce bunun değişmesi lazım, ülkemizde zaten bu tek adam dönemi ilk değil, daha önce de yaşadık. Biz sistemin değişmesi lazım diyoruz. Tek adam yönetimi ile ülke ileriye gidemez, bakın Özbekistan’a. Bize özgürlük lazım, adalet lazım. Hakkımızı yiyorlar, cebimizde el var, bu eli çıkarıp atmamız lazım. Hakkımızı yiyorlar. Hakkı yenilenler bir araya gelip buna karşı çıkmalı ve biz buna karşı çıkıyoruz da. Yatırımları betona değil, çiftçiye, köylüye, işçiye yaparsak kazanırız, kalkınırız. Geçmişte bunu biz başardık, bunun formülünü biliyoruz, vereceğimiz örnek çok. Kongremiz hayırlı olsun” dedi.

Güldal’ın konuşmasının ardından Yönetim Kurulu Faaliyet raporu Kemal Kaleli, Kesin Hesap Gelir Gider raporları Süleyman Özen tarafından okundu ve oy birliği ile tüm maddeler kabul edildi.

GENCAY: Eskiden zengin fakire verirdi, şimdi fakir zengine veriyor…

Önceki yıllarda uzun süre SP İl Başkanlığı yapan Cevat Gençay da söz alarak kısa bir konuşma yaptı. Gençay “Hak, hukuk, adalet ve eşitlik lazım bize. Eskiden zengin fakire verirdi, şimdi ise fakir zengine veriyor, koruyor. Bugün ülkemizde fakir, zengine ‘kur garantisi’ adı altında para veriyor. Bu hak mıdır, adalet midir? Haksızlık karşısında durmamız lazım. Kaymak bir tabaka var en üstte biz onları besliyoruz. Biz şunu söylüyoruz, ülkemiz iyi bir istikamette gitmiyor, otobüsün şoförünün değiştirilmesi lazım. Bu otobüsün sahibi biziz, halk. Önümüzde bir seçim var ve bu iyi bir fırsat, gelin bu seçimde şoförü değiştirelim. Zafer inananlarındır, yakındır” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Saadet Partisi Yalvaç teşkilatının yeni yönetimi belirlendi. Alınan bilgiye göre yeniden seçilen Hasan Aksoy’un başkanlığındaki SP Yalvaç İlçe Yönetimi, Ahmet Gülsoy, Fikri Tülü, Hüseyin Ayvalı, Kemal Kaleli, Mehmet Altunay, Mustafa Özen, Niyazi Özcan, Sayid Yılmaz, Siyami Uğur Yıldız, Yaşar Kahveci, Nuri Aksu, Taner Aydın, Kazım Sarıoğlu, Metin Anılır, Tahir Arıkan, Telat Ayvalı, Abdurahman Karaköse ve Memduh Karabıyık’tan oluştu.

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.