• MODA YAPI

logo

12 Ocak 2021

Özel’den ehliyet sınavı müjdesi, hastane, Men yolu açıklaması

Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel’in gazetemize açıklama yaptığı diğer hususlar da ehliyet sınavları için kursiyerlerin Isparta’ya gitmesine gerek kalmaması, hastane ek binası ve Men yolu yapımı üzerine oldu.

Özel, ilk olarak vatandaşların büyük şikayetine neden olan ehliyet sınavına girmek için Isparta’ya gidilmek zorunda bırakan e-sınav merkezi eksikliğinin giderilmesi müjdesi oldu. Milletvekili Özel, bugün bakanlıktan Yalvaç’a ulaşan yazıyla, artık Yalvaç’ta MTSK E-Sınav Merkezi kurulacağını belirterek, “Vatandaşlarımızın haklı olarak bir talebi vardı. Ehliyet sınavları için Isparta’ya gidip gelmek durumunda kalıyorlardı. Bu konuyla ilgili talepleri bakanlığa ilettik ve sonuç olumlu oldu. Bugün Yalvaç Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazı geldi. Hemen bir sınav merkezi oluşumu gerçekleştirilecek ve ehliyet almak isteyen vatandaşlarımız ile çırak ve kalfalarımızın girdikleri sınavlar için Isparta’ya gitmelerine gerek kalmayacak. Aynı şekilde bölgedeki ilçe ve köylerden insanlarımızın da Isparta yerine Yalvaç’ta bu hizmeti almaları mümkün olacak. Yalvaç’ımıza hayırlı olsun.” dedi.

Hastane ek binası için plan çalışmalarının sürdüğünü belirten Recep Özel, “Bildiğiniz gibi ek bina yatırım programına alınmıştı. Bir arsa sorunu vardı, iki yıldır süren, onu bekliyorduk. Arazilerin teslimi bu kadar gecikmeseydi, şu anda ek binayı hizmete açmış olabilirdik, pandemi sürecinde de çok iyi olurdu. Ancak, arazinin hastaneye teslimi gecikti, iki yıl sürdü neredeyse. Gecikmiş de olsa burada belediyeye teşekkür ediyoruz araziyi alıp hastanemize tahsis ettikleri için. Plan çizimi tamamlandıktan sonra yıl içinde ihaleye çıkacağını düşünüyorum, gelişme olunca güzel haberi paylaşırız hemşehrilerimizle. Tomografi işini de takip ettik ve ihale sürecini başlattık, ilerleyen günlerde ihale haberini de hemşehrilerimizle paylaşmış olacağız inşallah.” dedi.

Yalvaç’ın tarihi ve turistik değerlerinden Men Kutsal Alanı’nın yolunun yapımının da İl Özel İdaresi programına alınması için çalışma olduğunu belirten Özel, “Yalvaç turizmi açısından çok önemli Men antik kenti. Orada daha sağlıklı kazı çalışmalarının yapılması ve turizme açılması bakımından inşallah imkanlar çerçevesinde yolun yapımı için 2021 yılında sonuç alacağımızı ümit ediyorum.” dedi.

Recep Özel, çarşıda esnaf ziyareti yaptıktan sonra Ak Parti Yalvaç İlçe Teşkilatı’na geçerek partililerle toplantı yapacak.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.