• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Aralık 2018

MİLLİ EĞİTİMDE KOCAGÖNCÜ DÖNEMİ

Yalvaç Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Kocagöncü, 4 Aralık 2019 Salı günü görevine başladı.

Göreve başlaması nedeniyle bir mesaj yayımlayan Kocagöncü, yüklendikleri görevin ağırlığı ve sorumluluğunun büyük önem taşıdığını belirterek, bu yükü taşımak için tüm güçleriyle çalışacaklarını kaydetti.

Kocagöncü’nün mesajı şöyle:

“Değerli Öğretmen Arkadaşlarım ve Kıymetli Öğrencilerim,

Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine 04 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlamış bulunmaktayım. Böylesine kutsal bir göreve atanmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyim. Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne layık olabilmek için bütün mesai arkadaşlarımla birlikte, üstün vazife şuuru ve anlayışı içerisinde, büyük bir azim ve gayretle çalışacağımıza ve devraldığımız bu görevi ileriye taşıyacağımıza inancım tamdır.

Bugüne kadar ilçemize hizmet etmiş tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize teşekkür ediyorum.

Dünyanın en değerli varlığı insana, eğitim hizmeti verirken; birlikte çalışacağımız tüm eğitim paydaşı arkadaşlarımın, bugüne kadar özverili ve gayretli çalıştıkları gibi, bugünden sonra da aynı şevk ve heyecanla çalışacaklarına, hep beraber güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum.

Bu görevin sorumluluğunun ne kadar ağır ve bir o kadar da onur verici olduğunun farkındayım. Bu ağır ve onurlu görevi samimiyetle yerine getirirken önyargılardan uzak, eksiklerimizi tamamlayarak insanlarımızın vicdanlarını uyandırıp gönüllerine giden yolu bulacağımıza inanıyorum.

Eğitimde yeniliklere açık, şeffaf, katılımcı ve takım ruhuyla çalışarak; sürdürülebilir kalitenin oluşturulması büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için her zaman milli, ahlaki ve evrensel değerlere sahip bireyler yetiştirmek hepimizin görevidir. Etkin sivil toplum ve katılım ilkelerine bağlı olarak toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir yönetim anlayışıyla hareket etmek düşüncesindeyiz. Eğitim öğretim kalitesinin artırılması için el ve gönül birliği içerisinde çalışacağız.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bizlere emanet eden değerli velilerimiz; çocuklarınızın emin ellerde olduğunu unutmayınız. Bizlerin görevi onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Bu yolda bizlere destek olmanız gücümüzü artıracak ve başarıya ulaşmamızı kolaylaştıracaktır. Okullarımızın çocuklarınızı hayata hazırlayan mekânlar olarak sizlerin iş birliğine ve desteğine her zaman ihtiyacı vardır.

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler; sizleri geleceğe hazırlamak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ebeveynlerinize ve öğretmenlerinize karşı saygıda kusur etmeyeceğinize, çalışıp başarılı olmak suretiyle onlara karşı görevinizi en iyi şekilde yerine getireceğinize inanmaktayım. Unutmayınız ki ülkemizin geleceği sizlerin ellerinde şekillenecektir.

Bu duygu ve düşüncelerden hareketle yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, sevgili öğrencilerimize, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum temsilcilerine Yalvaç halkına teşekkür ediyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Biz de göreve başlayan Kocagöncü’yü kutluyor, başarılı bir hizmet dönemi geçirmesini diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.