• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Şubat 2020

Milletvekili Recep Özel’den özel ziyaretler

Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, 21 Şubat Cuma günü geldiği ilçemizde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Cuma günü öğle saatlerinde ilçemize gelen Milletvekili Özel, ilk olarak Salur Mahallesi’ne giderek, geçtiğimiz hafta meydana gelen yangında 3 evladını kaybeden Altınbaş ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi. Evlerini kaybettikleri için kayınpederlerine ait eve sığınan Süleyman Altınbaş, eşi ve akrabalarının acılarını paylaşan Özel, ailenin yakınlarının yangına müdahaleyle ilgili ihmal iddialarını da dinleyerek, olayı yakından takip edeceklerini kaydetti.

Olayın yargı sürecinde olduğunu belirten Özel, “Bu olayın aydınlatılması noktasında takipçi olacağız, hukuki destek vereceğiz. Bir ihmal varsa, bunun hesabı mutlaka sorulur, ama buna karar verecek olan biz değiliz, idari ve adli yargı makamlarıdır. Onların kararını herkes sükunetle beklemelidir. Ailemize de maddi, manevi her türlü desteği vereceğiz. İnşallah böyle olaylar tekrar yaşanmaz.” dedi.

Ziyarete Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer, yönetim kurulu üyeleri, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleriyle katılan Milletvekili Özel, cuma namazını da Salur Mahallesi Camii’nde kıldı.

BAŞHEKİM COŞKUN’A ÖZEL ZİYARET

Milletvekili Özel’in namazdan sonraki ikinci durağı Yalvaç Devlet Hastanesi oldu. Başhekim Op.Dr. Ceyhun Coşkun’u makamında ziyaret eden Özel, hastaneyle ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Hastanenin ihtiyaç ve sorunlarıyla ilgili bilgi alan Recep Özel, ek binanın arsa sorunuyla ilgili de Başhekim Coşkun’dan sürecin hızlandırılmasıyla ilgili neler yapılması gerektiğini görüştü. Belediyenin henüz kamulaştırmaları tamamlayıp arsayı teslim edemediğini öğrenen Özel, gerekirse farklı alternatiflerin de masaya konulması gerektiğini ifade ederek, 2020 yılı içinde mutlaka ihale sürecine geçilmesi gerektiğini belirtti.

Milletvekili Recep Özel’in hastaneden sonraki durağı Uyaroğlu Sarraf Talip Uyaroğlu oldu.

Y.KAŞIKARA’DA ACILI AİLEYE ZİYARET

Milletvekili Özel’in Yalvaç ziyaretlerinde özel noktalardan biri de geçtiğimiz ay Isparta Şehir Hastanesi’nde yanlış ilaç kullanımı nedeniyle yaşamını yitiren Yukarı Kaşıkara Köyü’nden Ramazan Gök’ün ailesi oldu.

Aynı zamanda Milli Eğitim Müdürlüğü personeli olan merhum Gök’ün ailesine taziye ziyaretinde bulunan Milletvekili Özel, acı olayla ilgili gelişmeleri yakından izlediklerini belirterek, Gök ailesine başsağlığı ve sabır diledi.

Milletvekili Özel ve beraberindeki grup, Y.Kaşıkara ziyaretinin ardından Isparta’ya geçerek ziyaretleri sonlandırdı.

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.