• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Ağustos 2017

MHP’DE NEVZAT KORKMAZ DA İSTİFA ETTİ

Meral Akşener’in sonbaharda yeni partisini kuracağını Türkiye’de ilk kez haber yapan Özyalvaç’a bu bilgiyi geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda beyanat olarak veren hemşehrimiz, iki dönem MHP Isparta Milletvekilliği yapan Nevzat Korkmaz, bugün partiden istifa ettiğini duyurdu.

MHP Isparta İl Teşkilatı’ndan kendisine gönderilen “Kesin üyelikten çıkarma” talebiyle savunma istemi üzerine noter aracılığıyla aşağıdaki metni gönderen Nevzat Korkmaz, “İhraç ya da istifa ayrımına getirilince “önce ülkem ve milletim, sonra partim”dedim. Son nefesime kadar Türk Milletinin emrindeyim.” diyerek istifasını duyurdu.

Korkmaz istifa metninde şu hususlara yer verdi:

“Bila tarih ve sayı ile, elektronik ortamda gönderdiğiniz savunma istemi yazınız tarafıma ulaşmış olup, “Kesin üyelikten çıkarma” talebiyle, 15 gün içerisinde savunma yapmam istenilmektedir.

Bugüne değin dillendirdiğim tüm ifadeler, yüce bir davanın tarafıma yüklediği sorumluluk ve demokratik bir hakkın kullanılması ölçüleri içerisinde olup, herhangi bir hakaret kastı ve unsuru içermemektedir.

Bugüne değin “önce ülkem ve milletim” düsturuyla, büyük bir onurla hizmet ettiğim davamda, gece gündüz bana yol arkadaşlığı yapan tüm dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyor, haklarını helal etmelerini rica ediyorum. Ben de varsa haklarımın her zerresini bu yüce ülküye helal ediyorum.
Genel merkez politikaları sebebiyle MHP içerisinde vatanıma ve milletime hizmet etme imkanı kalmadığını görüyor, yine aynı düsturla “önce ülkem ve milletim” diyerek MHP üyeliğinden istifa ediyorum. Gereğini saygıyla arz ediyorum.”

Korkmaz’ın önümüzdeki ay Meral Akşener liderliğinde kurulması beklenen yeni partide üst düzey bir görev almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.