• MODA YAPI

logo

Meteoroloji’den bölgemize karla karışık yağmur ve kar uyarısı

Meteoroloji’den bölgemiz için yine bir yağış uyarısı geldi.

Meteorolojinin bölgemizle ilgili uyarısı şöyle:

“Bölgemizin bugünden (07.03.2022) itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor. Halen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelecek olan soğuk hava nedeniyle hafta boyunca azalması, hafta sonunda ise bölge genelinde mevsim normallerinin 6 ila 12 derece altına düşeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde başlaması beklenen yağışların, hafta ortasından itibaren Antalya ve Muğla kıyılarında yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, Isparta ve Burdur illerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Soğuk ve yağışlı hava ile birlikte rüzgarın; Perşembe (10.03.2022) günü Muğla çevrelerinde, Cuma (11.03.2022) günü bölge genelinde kuzey yönlerden kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor. Sıcaklıkların azalmasıyla birlikte zirai faaliyetlerin devam ettiği sahil kesimlerinde hafif, yer yer orta kuvvette zirai don beklendiğinden çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması beklenmektedir.”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Yalvaç’la ilgili 5 günlük hava tahmini de şöyle:

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.