• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

03 Mayıs 2018

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI

Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Tübitak 4006 Bilim Fuarı” proje çalışmaları geçtiğimiz hafta iki gün süreyle sergilendi.

Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tübitak 4006 Bilim Fuarı’nın açılışı Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz ile İlçe Milli Eğitim Müdürü İ.Serdar Kaya’nın da katılımı ile 26 Nisan 2018 Perşembe günü saat 10.00’da okulun spor salonunda gerçekleştirildi.

Fuarın açılışını yapan ve daha sonra sergilenen standları gezen Kaymakam Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya projeleri ilgi ile izleyerek öğrencilerden çalışmaları ile ilgili bilgi aldılar.

Tübitak 4006 Bilim Fuarları’nın bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesi ve teşvik edilmesi, günlük hayatla ilişkilendirilmesi, öğrencilere işbirliği içerisinde proje yapma konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması, öğrencilerin üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak proje yapmanın eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması gibi amaçlarla düzenlendiğini belirten Okul Müdürü İsmail Akca, “Tübitak 4006 Bilim Fuarı”nda okulumuz Elektrik, Elektronik, Mobilya Tasarım ve Metal Teknolojileri bölümleri öğrencileri tarafından hazırlanan 20 proje iki gün süreyle sergilendi ve ilgi ile izlendi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.