• MODA YAPI

logo

21 Temmuz 2017

JANDARMADAN UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK

Isparta İl Jandarma Komutanlığı, ilimizde uyuşturucu üretici ve satıcılarına yönelik operasyonlarına iki yenisini daha ekledi.

Jandarmadan yapılan açıklamaya göre, yapılan operasyonlarda Yalvaç’ta yakalanan iki kişi tutuklanırken, Gelendost’ta yakalanan bir kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Konuyla ilgili jandarmanın verdiği detaylı bilgi şu şekilde:

“Isparta İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucunda; Yalvaç ilçesinde iki şahsın kenevir bitkisi yetiştirdiği ve uyuşturucu madde imal ve ticaretinin yaptığı, Gelendost İlçesinde (1) şahsın Uyuşturucu madde elde etmek maksadıyla yasadışı kenevir bitkisi ektiği yönünde bilgiler elde edilmiştir.

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Yalvaç ilçesinde S.G ve A.A. isimli şahısların uyuşturucu madde elde etmek maksadıyla kenevir bitkisi yetiştirdiği ve esrar maddesi bulundurdukları bilgisinin alınması üzerine, adli makamlardan alınan arama kararı ile şahısların ev ve eklentileri ile kenevir bitkisi ektiği arazide yapılan arama sonucunda kenevir bitkilerinin bir kısmını sökerek kurutmaya bırakılmış halde (7600 gr.) uyuşturucu esrar maddesi, (415) kök kenevir bitkisi ve (2 adet) ruhsatsız pompalı av tüfeği ele geçirilmiştir.

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Gelendost ilçesinde T.Y. isimli şahsın uyuşturucu madde elde etmek maksadıyla yasadışı kenevir bitkisinin ektiğinin bilgisinin alınması üzerine, adli makamlardan alınan arama kararı ile şahısların ev ve eklentileri ile kenevir bitkisi ektiği bahçede yapılan arama sonucunda boylarının 50 cm ile 200 cm arasında değişen (49) kök kenevir bitkisi ve (10 gr) kenevir bitkisi tohumu ele geçirilmiş olup, yakalanan malzemeler muhafaza altına alınmıştır.

Adli makamlara sevk edilen S.G ve A.A isimli şüpheliler tutuklanmış olup Yalvaç B Tipi kapalı cezaevine teslim edilmiştir. Diğer şüpheli T.Y tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

Isparta İl Jandarma Komutanlığı uyuşturucuyla mücadeleye yönelik faaliyetlerini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir.”

Jandarmamızı kutluyor, Allah yardımcıları olsun diyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.