• MODA YAPI

logo

09 Mayıs 2021

İyi Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ilçemizdeydi

İyi Parti Meclis Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, bir cenazeye katılmak için 7 Mayıs Cuma günü ilçemize geldi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Sekreterliği yapan ve emeklilik döneminde MHP İzmir İl Başkanlığı yapan, aslen Senirkentli hemşehrimiz Hasan Ali Türkarslan’ın yaşamını yitiren Yalvaçlı eşi Dudu Nuray Türkarslan’ın cenaze töreni için ilçemize gelen Dervişoğlu, İyi Parti İlçe Başkanı Süleyman Kocabaş ve az sayıda partili ile kısa süreli bir parti teşkilatı ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaret sırasında gazetemize de ülke gündemiyle ilgili açıklamalar yapan Dervişoğlu, ülkenin kötü yönetilmeyi aşarak savrulduğunu belirterek, “İyi Parti olarak her zaman yapıcı ve çözüm üreten bir muhalefet anlayışı ile milletimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Ancak 40 yılı aşkın siyasetin içinde birisi olarak inanın bu kadar kötü bir dönemini görmedim ben ülkemizin. O kadar büyük bir tahribat söz konusu ki, yıllar sürecek bir restorasyona ihtiyaç duyurtacak kadar kötü bir ülke yönetimi söz konusu. Ekonomideki keyfi yönetimin sonuçları, pandemi koşullarıyla birleşince, hükümetin yönetme kontrolünü tamamen kaybettiğini ne yazık ki hep beraber izliyoruz. Bunun en somut delili, ekonomi yönetimleri ile ilgili kısa sürede yapılan çok sayıda değişikliktir. Ülkenin her yerini dolaşıyoruz, inanın ekonomik sıkıntı o kadar büyük ki, eskiden bizden kaçan seçmen, bizi kolumuzdan asılarak derdini anlatmaya çalışıyor.” dedi.

Seçimlerin erkene alınıp alınmayacağı konusunda görüşünü istediğimiz Dervişoğlu, “Bize göre yakın zamanda bir seçim ihtimali görünmüyor, zira bu koşullarda hükümetin büyük bir yenilgi yaşayacağını bildiği sandığı milletin önüne getirmesi pek olası değil. Bizimle birlikte değişen siyaset anlayışı nedeni ile bütün siyasi partilerin sahaya inmesi nedeniyle bir seçim havası oluştuğunu doğrudur. Biz seçim olsa da olmasa da, bu şekilde vatandaşa temas ederek çalışmayı sürdüreceğiz, bunun başarılı olduğunu araştırma sonuçları da gösteriyor.” dedi.

Dervişoğlu, yakın dostu Türkarslan ailesinin cenaze töreninin ardından Ankara’ya döndü.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.