logo

27 Haziran 2023

HALICI’DAN REFAH VE EŞİTLİK VURGULU BAYRAM MESAJI

CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı Kurban Bayramı vesilesiyle yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Halıcı, mesajında sosyal adaletin ve yoksulluğun ortadan kaldırıldığı bir Türkiye’de daha anlamlı bayramlar yaşanabileceğini belirtti. CHP’li Milletvekili Yalım Halıcı “Bayramlar toplumsal yaşamamızın, birlikteliğimizin, dayanışmanın ve kardeşlik kültürümüzün en yoğun yaşandığı günlerdir. Kutsal bayramlarımız; bunu tüm yaşam süreçlerine katarak toplumsal tüm katmanların birarada huzur ve barış içerisinde yaşamamız gerektiğinin de simgeleridir” dedi.

Yoksulluğu değil; refahın paylaşıldığı bir Türkiye’de gerçek bayramların yaşanabileceğinin altını çizen Yalım Halıcı “Ülkemizde çok ciddi bir yetersiz  beslenme, konut krizi, yaygın işsizlik, derin yoksulluk ve bunların yarattığı umutsuzluk iklimi egemen olmuş durumdadır. Türkiye’nin kalkındırılması, zenginliğin halkın tamamında paylaştırılması, adalet, demokrasi ve bağımsız bir ülkenin inşa edilmesi ana hedefimiz olmalıdır. Umutsuzluk girdabında boğulup yoksulluk sarmalında sıkışan milyonların olduğu bir dönemde hiç kimse geleceğe güvenle bakamaz. Eşitliğin sağlandığı ve ülke kaynaklarının yarattığı refahın herkesle bölüştürülerek geleceğe güvenle bakılan Türkiye’de ayrımsız tüm yurttaşlarımız gerçek manada bayramı yaşayabilecektir” ifadelerini kullandı.

CHP’li Yalım Halıcı bayramın huzur, bereket, özgürlük, kardeşlik ve refah getirmesini temenni ederek “Yarının Türkiye’sini bugünden daha iyi yapmak için çalışmaya, toplum huzuru ve ülke kalkınması için adımlar atmaya, tam bağımsız Türkiye iradesine sahip çıkmaya ve aydınlık yarınlarda buluşmak için ayrımsız biçimde kaynaşmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.