• MODA YAPI

logo

28 Kasım 2017

Fizyoterapiciler Devlet Hastanesi’nde

Atayalvaç Sağlık Hizmetleri MYO Fizyoterapi Programı öğrencileri, ilk uygulamalı derslerini Yalvaç Devlet Hastanesi’nde aldılar.

Öğrenciler, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yöntemleri-1 dersi kapsamında ilk klinik çalışmalarını yapmak üzere Yalvaç Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ünitesine Öğr.Gör. Handan Çağlar Çavdar nezaretinde ziyarette bulundular.

Ders içeriği kapsamında ünitede bire bir hasta üzerinde ultrason, yüzeysel sıcaklık uygulamaları, hot pack, tens gibi klinikte en çok uygulanan yöntemleri deneyen öğrenciler, sonrasında ünitede Fizyoterapist Şule Güngörer ve fizik tedavi teknikerleri ile meslek ve uygulamalar hakkında söyleşide bulundular.

Okuldaki görevi öncesinde beş yılın üzerinde Yalvaç Devlet Hastanesi’nde Fizyoterapist olarak çalışan ve şu anda Atayalvaç SHMYO Terapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı olan Öğr.Gör. Handan Çağlar Çavdar, “Dersler ilerledikçe etkili öğrenim adına klinik uygulamalarımız ve hastane ziyaretlerimiz devam edecek olup, hastanedeki yetkili personelin gözetiminde, yine yerinde ve hasta üzerinde çalışmalarımız devam edecektir. Okulumuzda laboratuarımızı oluşturma çalışmalarımız da tamamlandığında hem okulumuzda hem de Yalvaç Devlet Hastanesi’nde öğrencilerimizi olabildiğince fazla uygulama destekli şekilde eğiteceğiz. Bu konuda bizlere her türlü desteği veren hastanemiz başhekimi Op.Dr. Ceyhun Coşkun’a, hastane yönetimi, çalışanları ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon kliniğindeki tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.