• İYİ Parti Yalvaç Mustafa Kodal
  • MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

20 Mayıs 2021

Eller Bolluk ve Bereket İçin Kapandı

Ülke genelinde ve bölgemizde yağışların azlığı, sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde olması nedeniyle yaşanabilecek kuraklık tehlikesine karşı birçok köyümüzde yağmur duası yapılıyor.

Yağışların yetersiz olması nedeniyle geçtiğimiz hafta Bağkonak, Sücüllü, Çamharman, Körküler başta olmak üzere bir çok köyümüzde vatandaşlar yağmur duası için bir araya geldi.

Kurbanların kesildiği, ellerin semaya kapalı bir şekilde tutularak yağış dileğinde bulunulan yağmur duası etkinliklerinin sonunda kesilen kurbanlardan hazırlanan yemekler köy sakinlerine ikram edildi.

Bağkonak’ta da köy halkı hep birlikte yağmur duasına çıkarak bolluk ve bereket için dua ettiler. Bağkonak Köyü Muhtarı İsmail Başoda, kendi imkanlarıyla temin ettikleri bir büyükbaş hayvanı kurban ederek etinden tüm köy halkına yetecek kadar etli pide yaptırıldığını ve pandemi şartları gereği bir arada yemek yerine ev ev dağıtımının gerçekleştirildiğini belirtti.

Muhtar Başoda, “Allah kabul etsin, kurbanımızı kestik duamızı ettik. Geçtiğimiz yıllara bakınca bu yıl kurak geçiyor. Allah ekinlerimizi ve bizi rahmetsiz bırakmasın, bolluk ve bereket versin” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.