• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Ağustos 2017

Dericilik ve keçeciliğin beşiği Yalvaç, kursları Isparta’da açılıyor

Dericilik ve keçeciliğin beşiği ilçemiz Yalvaç olmasına rağmen; bu sanatların unutulmaması için il merkezi olan Isparta’da kurs açılacağı duyuruldu.

Konuya ilgili olarak Isparta Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Isparta Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 2017 Yılı Yaygın Kültür Eğitim Faaliyetleri Kapsamında Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatlarımızı tanıtmak, yaşatmak, aslına uygun olarak öğretip yeni elemanlar ve ustalar yetiştirerek gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacıyla kurslar düzenlemektedir. Amacımız özellikle yerel değerlerimizden olan “Dericilik”  ve “Keçecilik”  sanatını gün yüzüne çıkarmak, unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızı yaşanılır, tanınır ve bilinir hale getirmektir.

Ham deriye baskı, dikiş, birleştirme, boyama ve süsleme tekniklerinin öğretilerek ürün haline dönüştürüldüğü “Deri Aksesuar Yapımı” ayrıca doğal yün ile geleneksel Türk keçe sanatı tekniklerinin kullanılarak hediyelik ve turistik ürünlerin tasarlandığı “Keçe Aksesuar Yapımı” kursları açılacaktır.

İl Özel İdaresinin mali desteğini sağladığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Kültür Turizm Müdürlüğü sanat atölyelerinde 11.09.1017 tarihinden itibaren açılacak olan kursların haftalık ders programı ve katılım şartları aşağıda belirtilmiş olup tüm halkımıza duyurulur.

Kursiyerlerin;

– T.C. Kimlik Numarası,( Nüfus Cüzdanı Fotokopisi)

– İki adet vesikalık fotoğraf,

-Yabancı uyruklu kişilerden ikametgâh beyanı,

-18 yaşından küçük kursiyerlerin velisinden izin belgesi ile Müdürlüğümüz Kültür Şubesine şahsen müracaatı gerekmektedir.

İrtibat:

Zeliha ALAV-Geleneksel Türk Sanatları Uzmanı

Tel: (0246 )223 27 98 – 232 57 71

İşte katılmak isteyenler için kurs programı:

111

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.