• MODA YAPI

logo

10 Eylül 2021

CHP 98. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 98. Yıldönümü Yalvaç’ta da kutlandı.

Kuruluş yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç İlçe Başkanlığı tarafından Anlatan Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunuldu ve saygı duruşunda bulunuldu.

Çelenk sunma töreninden sonra bir açıklama yapan CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin masa başında değil, köklerini Kuvva-yi Milliye ruhundan alarak cephelerde kurulduğunu ifade etti. Arı, “Cumhuriyetin kuruluşuna öncülük eden CHP, sömürülen halklara da ilham kaynağı olmuş, kurulduğu ilk günden itibaren bağımsızlığı ilke edinerek demokrasiyi, hukuku, hakkı, adaleti savunmuştur” dedi.

İlçe Başkanı Arı, çelenk sunma töreninin ardından ilçe başkanlığı binasında toplanan CHP’lilerle sohbet ettikten sonra şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşu ve kuruluşunun partisi olan kökeni Kuvvayi Milliye’ye dayanan Cumhuriyet Halk Partisinin 98. kuruluş yıldönümünü büyük onur ve gururla kutladık. Yurdumuzun bütün illerinde ve ilçelerinde olduğu gibi, Yalvaç’ımızda da Anlatan Meydanında Atatürk anıtına çelenk sunma töreni düzenledik. Dünyanın en köklü partilerinden olan ulu çınarımız Cumhuriyet Halk Partisi, temel ilkeleri olan akıl ve bilimin ışığında, “Yurtta Barış Dünyada Barış” hedefinden ayrılmayarak, ilk seçimlerde halkımızın desteğiyle iktidar olarak, tüm yurttaşlarımızın insanca yaşaması için hizmet amaçlı mücadelesini her zaman sürdürecektir.

Bu düşüncelerle, ülkemizin ve partimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü mücadele arkadaşlarını, devrim şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Tüm halkımıza saygı ve sevgilerimizle.

YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ

YAŞASIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.