• osman-köse

logo

10 Ocak 2023

“Cezaevi Kütüphanelerine KİTAP BAĞIŞI Kampanyası” Yeniden Başladı

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 29 Mart 2021 tarihinde imzalanan ‘‘Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği” Protokolü gereğince ilki 2021 yılı Mayıs-Haziran aylarında gerçekleşen kitap bağış kampanyası bir kez daha başlatıldı.

Protokol gereğince tüm cezaevlerine kütüphane kurulması, kütüphaneleri bulunan cezaevlerindeki kitap sayısının arttırılabilmesi için kitap bağışında bulunulabilmesi amacıyla bugün saat 14.00’de Yalvaç Anlatan Meydanında eş zamanlı olarak tüm ülke genelinde olduğu gibi Yalvaç’ta da bir tören düzenlendi.

Törene Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Murat Kara, Adalet Komisyonu Başkanı Furkan Uysal, T Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu Müdürü Ahmet Öztemür, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, Belediye Başkanı Hilmi Tütüncü, kurum amirleri katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Murat Kara, “Ceza İnfaz Kurumlarımızın cezaların infazı amacı dışında da çok önemli görevleri var. Hükümlülerin tekrardan suç işlemelerini engellemek, bunları topluma kazandırmak, kanunlara, nizamlara saygılı birer birey haline getirmek anlamında da cezaevlerimiz çok önemli etkinliklere imza atıyor. Bu kapsamda da her cezaevimizde hem nicelik, hem de nitelik olarak çok geniş kütüphaneler var. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğümüzce her yıl cezaevlerimizdeki kütüphanelerin kitap ihtiyacını karşılamak için bu şekilde kitap bağış kampanyaları düzenliyor.  15 Şubat’a kadar devam edecek kampanyaya herkesin katılımını istirham ediyorum” dedi.

Yalvaç’ta cezaevi kütüphanelerine kitap bağışı kampanyasında ilk bağışı Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Muratı Kara yaptı. 6 kitap bağışlayan Başsavcı Kara’nın ardından Adalet Komisyonu Başkanı Furkan Uysal ve Kaymakam Haluk Şimşek de ilk bağış yapan isimler arasında yer aldılar.

Bugün tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlayan ve 15 Şubat’a kadar devam edecek cezaevleri kütüphanelerine kitap bağışı kampanyasının ilk gününde Yalvaç’ta vatandaşlarımız da kampanyaya yoğun ilgi gösterdiler.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.