• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Ocak 2018

BAKIR: Ülkemizde Basın Özgür Ortama Sahip Değil

CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Bakır açıklamasında, basının ülkemizde yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet olarak nitelenmesinin çalışan gazetecilere de büyük görev ve sorumluluk yüklediğini belirtti. Bakır’ın açıklaması:

“Yaşadığımız dönem içerisinde sadece ülkemizde değil dünyada da ne denli bir öneme sahip olduğu bilinen basının, ülkemizde Yasama, Yürütme ve Yargı’nın yanında dördüncü bir kuvvet olarak nitelendirilmesi, çalışan gazetecilerimize de haliyle büyük görev ve sorumluluklar yüklemektedir. Vatandaşlarımızı hızlı, doğru ve tarafsız olarak bilgilendirmek basın mensubu arkadaşlarımızın en asli görevlerindendir. Ancak bu görevlerini yerine getirirken günün her saati haber peşinde olan, birçok fedakarlık ve zorluk içerisinde görev yapan basın mensuplarına gerekli olan desteği ve hak ettikleri değeri verme anlamında, çalışma koşullarında ve haklarında bir an önce iyileştirilmeye gidilmelidir. Bunun yanında ülkemizde basına yeteri kadar özgür bir çalışma ortamı oluşturulmadığı için, basın mensubu arkadaşlarımızın işlerini yapmalarına da engel olunmaktadır. Tüm zorluklara, baskılara ve engellemelere karşı tarafsızlığını kaybetmeden, gerçek ve doğru haber yapma gayreti gösteren, türlü fedakarlıklarla sorumluluklarını yerine getiren gazetecileri gönülden kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyor ve çalışmalarının karşılıklarını almaları için gayret göstereceğimi, haklarınızı savunacağımı belirtmek istiyorum.

Bu düşüncelerle aziz milletimizin sesi olmak gibi çok değerli bir görevi yerine getiren basın mensubu kardeşlerimin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.