• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

02 Mayıs 2018

Bakır, bu kez de Yalvaç-Atakent yolunu sordu

CHP Isparta Milletvekili, hemşehrimiz İrfan Bakır, bakanlıkları soru bombardımanına tutmayı sürdürüyor.

Bakır, bu kez de ilçemiz ile Akşehir’e bağlı Atakent Mahallesi arasında yolun asfaltlanıp asfaltlanmayacağını ve kırsal kesimdeki vatandaşların yol sıkıntılarının giderilmesi için neler yapılacağını sordu.

İşte Bakır’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik verdiği soru önergesinin tamamı:

“Meyve ve sebze yetiştiriciliğinin yaygın olarak yapıldığı yörelerde, ulaşımın hızlı bir şekilde yapılması, toplanan sebze ve meyvelerin bozulmadan en kısa sürede depo ve fabrikalara ulaştırılması, üreticilerimizin mağdur olmaması bakımından büyük önem taşımaktadır.

Bu çerçevede:

  • Isparta Yalvaç ilçesi ile Konya Akşehir ilçesi Atakent Mahallesi arasındaki 15 km. civarındaki yolun asfaltlanması ve böylece meyve, sebze üreticilerinin bu önemli sorununun çözülmesi için ilgili özel idare ve belediyelerin planlanan bir çalışması var mıdır?
  • Farklı illere bağlı ilçeler ve yerleşim yerleri arasındaki yolların yapım, bakım ve asfaltlanmasında ortaya çıkan sorunlar dolayısıyla mağduriyetin önlenmesi ve bilhassa kırsal kesimdeki insanımızın mağdur edilmemesi için ilgili özel idare ve belediyelere yönelik bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.