• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

16 Ekim 2020

Ak Parti’de Kadınlar Yeniden Nursel Küçük Dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi Yalvaç Kadın Kolları bugün 6. Olağan Kongresini gerçekleştirdi ve yeni dönemde görev alacak üyelerini seçti.

Kongrede Ak Parti Yalvaç Kadın Kolları üyeleri, halen başkanlık görevini yürüten ve tek aday olan Nursel Küçük’ün bir dönem daha görev yapmasına onay verdi.

Yalvaç Öğretmenevi Toplantı Salonunda bugün saat 11.30’da başlayan Ak Parti Yalvaç Kadın Kolları 6. Olağan Kongresinde Isparta Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Köse ve ekibi de hazır bulundu.

Kongre açış konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından Kongre Divan heyeti oluşturuldu, Divan Başkanlığı’na Isparta Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Köse getirildi.

Kongre Ak Parti Yalvaç Kadın Kolları Başkanı Nursel Küçük’ün konuşması ile sürdü. Küçük konuşmasında kendisi ile birlikte görev alan Ak Parti Kadın Kolları üyelerine çalışmaları için teşekkür ederek başladığı konuşmasında partisinin kadınlara verdiği önemi ve onların sorunlarını çözmek için gösterdiği çabaları hatırlattı. Küçük, bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Ak Parti’nin kadınların hep yanında olacağını varguladı.

Kongrede Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı M.Alperen Özer de bir konuşma yaptı. Özer “Ak Parti olarak 2002’den beri uyguladığımız insan odaklı hizmet politikalarımızla kadınlarımızın birey olarak güçlenmeleri için ne gerekiyorsa yaptık. Kadına karşı şiddetin bir insan hakkı olduğunu her platformda dile getirdik. Yasalar ne kadar güzel ve düzenleyici olursa olsun, onun uygulayıcısı ve muhatabı sonuçta insandır. Aile ve aile birliğini ayakta tutan kadınlarımızdır. Bizim medeniyetimizin her daim kadınlarımızla ayakta durduğunu bilmeliyiz. Türkiye büyüyor, Türkiye gelişiyor. Partimiz hayatımızın tüm alanlarında kurulduğu günden bu yana büyük reformlara imza atmıştır. Eğitimden sağlığa. ulaşımdan turizme, kültürden ekonomiye kadar her alanda çok güzel mesafeler alınmıştır. Kalkınma hızımız hız kesmeden devam etmektedir. Siyasi hayatıma başladığım ve hizmet etmekten onur duyduğum Ak Parti ailesinde kadınların partiyi nasıl sırtladığını her defasında tecrübe ettim. Cumhurbaşkanımızın öncülüğüyle  parti içerisinde kadına her kapıyı açarak çalışmalarını yüksek noktalara taşıdığını her defasında daha net gördüm. Kadınlarımızın bugüne kadar olduğu gibi her daim yanında olacağız” dedi.

Kongrede Isparta Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Köse de kısa bir konuşma yaptı. Köse, “Ak Parti ailesinde kadınlar siyasette yerini bulmuştur, büyük başarılara imza atmıştır. Fedakarlıkta en başta olan kadınlarımız Çanakkale’de cephede, 15 Temmuz’da devletin yanında olan kadınlar Cumhurbaşkanımıza omuz vererek mücadelemize ve davamıza omuz vermiştir” dedi.

Kongrede Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam’ın yazılı mesajı bir üye tarafından okunurken, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise ilçe kongresi ile ilgili görüntülü mesajı üyelere izlettirildi.

Kongrenin son gündem maddesinde ise seçim vardı. Nursel Küçük ve ekibi tek liste ile gidilen seçimde yeniden Ak Parti Yalvaç Kadın Kolları başkan ve üyeliklerine seçildiler.

Ak Parti Yalvaç Kadın Kolları Yönetim Kurulu’nun yeni üyeleri:

Yönetim Kurulu Asil: Ayşegül Okay Gemici, Ayten Dağ, Aytül Kahraman, Fatma Uslu, Gülcan Özer, Güllale Baran Özdemir, İnci Erkek, Medine Aksoy, Nermin Bıyıklı Kaya, Neşe Şen, Nuray Külcü, Selda Akgün, Şengül Kuyucu, Zeynep Doğan.

Yönetim Kurulu Yedek: Atniye Keklikoğlu, Dudu Aksoy, Elif Demiral, Fatime Aytaç, Gülten Yalvaç, Gürcü Sakallı, Neslihan Atalay, Perihan Şahin.

 

 

 

 

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.