• MODA YAPI

logo

24 Kasım 2018

Ak Parti Kadın Kollar Başkanı Küçük Öğretmenlere Seslendi

Yalvaç Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nursel Küçük, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, öğretmenlere yönelik bir kutlama mesajı yayımladı.

İşte Küçük’ün mesajı:

“Değerli öğretmen arkadaşlarım,

Bugün emekli bir öğretmen olarak seslenmenin gururu içindeyim. Eğitim ve öğretim sürecine önderlik ve rehberlik eden, öğretimin gerçekleşmesi için çalışan tüm  öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

24 Kasım her yıl ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanır, geçmişte ve gelecekte emeği geçen öğretmenlerimiz sevgiyle anılır, ziyaret edilir. 24 Kasım, 1928 yılında Latin harflerinin 1 Kasım 1928 tarihinde kabulünün ardından Millet Mektepleri’nin açıldığı ve okuma yazma seferberliğinin başladığı gündür. Bugün sadece Millet Mektepleri açılmamış ayrıca Mustafa Kemal Atatürk Başöğretmen olarak kabul edilmiştir. Bu önemli tarih 1981 yılından itibaren her 24 Kasım günü öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Öğretmenler, vatan,millet ve bayrak sevgisini bizlere aşılamanın yanında bütün insanları sevmemiz gerektiğini öğretmekle belki de vazifelerin en büyüğünü yapıyorlar. Birbirini insan olduğu için seven öğrenciler yetiştirmek onların en büyük hedefidir. Güzel ülkemizin gelişmesi ancak iyi eğitimden geçmiş fertlerin yetişmesiyle sağlanabilir. Dünya da her zaman, en doğru ve kazançlı yatırım insana yapılan yatırımdır. İnsanlık sağlam temeller üzerine yetişirse canlı ve cansız içinde bulunduğumuz hayatın her varlığı huzur ve mutluluk bulur. Bunları sağlayacak tarafsız saf niyetli çalışkan ileriye bakan öğretmenlerimizdir.

Bir öğretmen, mesleğe başladığı günden yaşamının sona erdiği ana kadar görevini yapmaya devam eder. Hatta öldükten sonra bile fikirleri öğrencileri aracılığıyla yaşamaya devam edecektir. Onun için Öğretmeni ölümsüzleştiren öğrencisini iyi bir şekilde yetiştirmesidir. Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir.
Öğretmenlerin mesleğini en iyi şekilde yapmaktan başka kaygılarının olmadığı, kendilerine verilen değerin ve saygınlığın arttırıldığı, onların motivasyonlarının artmasıyla  ülkenin geleceğine imza atacak olan gençlerin en güzel yetiştirilmesinin mümkün olacağını asla unutmamalıyız.

Dünyada hiçbir meslek manevi olarak öğretmenlik kadar tatmin edici değildir. Öğrencilerimizin çalışkan, dürüst, topluma yararlı insanlar olması, biz öğretmenlerine verebilecekleri en güzel armağandır. Sevgili öğrencilerimiz ,  ülkemizin geleceği için devraldığınız bayrağı daha ileriye götürmenin çabası içerisinde olmalısınız. Tüm öğretmenleriniz size bu uğurda her zaman yardıma hazır.

Baş öğretmen Atatürk “Öğretmenler; yeni nesil sizin eseriniz olacaktır”’ sözleriyle biz öğretmenlere çok önemli bir misyon yüklemiştir. Nasıl ki; Bir heykeltraş, heykeller yaparak, bir ressam resimler çizerek eserler yaratırlarsa, biz öğretmenler de öğrencilerini kültürlü, erdemli ve topluma faydalı, kişiler olarak yetiştirmek suretiyle, canlı eserler yaratmaktayız. Bu anlamda sizler, bizim sanat eserlerimizsiniz.

Sevgili meslektaşlarım öğretmenlik mesleğinin sorumluluğu ve kendilerine yüklediği misyonla çevrelerini aydınlatma çabalarını sürdürken, bu onurlu öğretmenlik mesleğini yapmış bir kişi olmanın kıvancıyla hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.