• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Aralık 2018

600 dairelik toplu konut projesi adım adım ilerliyor

Yalvaç Belediyesi tarafından, mezhaba-kademe-eski hayvan pazarı arazisinin bulunduğu büyük alanda yapımı planlanan 600 dairelik toplu konut projesi için taslak çizimler tamamlanarak kesin proje için çalışma aşamasına geçildi.

Yalvaç Belediyesi tarafından Yüksek Mimar Hüseyin Sezgin’e hazırlatılan 600 dairelik projede, vatandaşa yansıyacak maliyetleri düşürmek için yaklaşık 7.000 metrekare kapalı alana sahip işyeri alanları eklenmesi kararlaştırıldı.

Projeleri Mimar Sezgin ve İmar Müdürlüğü elemanlarıyla birlikte inceleyen Başkan Halil Hilmi Tütüncü, projede yeniden değerlendirilmesini istediği alanları belirterek, çalışmanın son şeklinin verilmesi için imar ekibine talimat verdi.

Proje çalışmalarının tamamlanmasının yanı sıra, bir taraftan da kooperatif kuruluş işlemlerinin tamamlanma aşamasına geldiğini belirten Tütüncü, “Döviz kurlarında meydana gelen artış nedeniyle inşaat maliyetlerinde büyük artış yaşandı. Vatandaşımızın daha uygun fiyata ev sahibi olması için projeye işyeri alanları eklenecek.

İşyerlerinin satışından elde edilen gelirle, orada ev sahibi olacak vatandaşlarımızın ödeyeceği miktarı aşağıya çekeceğiz. Yapılan çalışmayı arkadaşlarımızla birlikte değerlendirdik. Bazı değişiklikler yapılmasını öngördük. İmar işlerindeki arkadaşlarımız ve mimar arkadaşımız çalışacak ve projeye son halini vereceğiz. Ardından da kooperatifimizi resmen kurarak vatandaşımızdan müracaatları alacağız. 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere toplam 600 dairelik bir proje olacak. Yaklaşık 7.000 metrekare kapalı alana ait işyeri alanını yol kenarına gelecek şekilde planlayacağız. Bunun yanında proje alanında yaklaşık 13.500 metrekare yeşil alan ve park alanımız olacak. Yani, her yönüyle güzel bir yaşam alanı oluşacak orada. Yaklaşık 2.500 kişinin yaşayacağı, adeta yeni bir mahalle oluşacak orada. Çalışmalar adım adım ilerliyor, tamamlandığında herkese ulaşacak şekilde duyurumunu yapacağız.” dedi. Proje, eski itfaiye, hayvan pazarı, tekstil fabrikası, soğuk hava deposunun olduğu alana yapılacak.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.