• MODA YAPI

logo

06 Haziran 2021

YALVAÇ’A TOKİ İÇİN İLK ADIMDA CESUR İMZASI

Aylin Cesur, Isparta’nın sorunlarına ilişkin köy köy, mahalle mahalle önerge verip takip ediyor. Yılbaşında verdiği 108 önergesi tek tek sonuç vermeye başlayan Cesur, en son İslamköy’ün sorunlarının giderilmesini sağlamış idi. İYİ MUHALEFET veya YAPICI MUHALEFET ÖRNEĞİ gösteren Cesur’un, bu defa da Yalvaç ile ilgili verdiği önergelerden biri işleme kondu.

Milletvekili Dr. Aylin Cesur 2 Şubat 2021’de, Yalvaç’taki sosyal konut ihtiyacı konusunu verdiği bir soru önergesi ile meclise taşımış ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Yalvaç’ta bu yönde bir ihtiyaç olduğunu iletmişti.

Milletvekili Verdiği önergede TOKİ tarafından bir sosyal konut projesi yapımı için hazırlık olup olmadığını ve bugüne kadar böyle bir projenin yapılmama gerekçelerini de soran Milletvekili Cesur’a, 2 Nisan 2021’de gelen cevapta “Projelendirme çalışması yapılan bir konut projesi bulunmamakla birlikte kaymakamlık veya belediye tarafından konut talebi iletilmesi durumunda bu talep ivedilikle değerlendirilmektedir.” denildi.

Önerge ile birlikte, Yalvaç’a TOKI sosyal konut projesi yapımı konusunda herhangi bir girişim olmadığı ortaya çıkarken, sorunun çözümü için de adres belli oldu. Yalvaçlıların uzun bekleyişinin ardından, bu gelişmeyle birlikte Yalvaç Kaymakamlığı, Yalvaç’a bir sosyal konut projesi yapılması için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na başvuruda bulunarak süreci başlatmış oldu. Milletvekili Cesur da konunun takipçisi olacağını söyledi.

 

CUMHUR İTTİFAKI SÖZ VERMİŞTİ

Seçimlerden önce Yalvaçlılara TOKI müjdesi verilmesine karşın son 2 yıldır herhangi bir girişimde bulunulmamış, seçimlerden sonra belediyenin gerekli girişimde bulunmaması ve Cumhur İttifakı’nın topu birbirine atmasından dolayı vatandaşlar TOKI konusunda umut yitirmeye başlamıştı.

Milletvekili Cesur’un ortaya koyduğu iyi muhalefet ile yeniden gündeme gelen sosyal konut ihtiyacı konusu, iktidarı sıkıştırarak çözüm konusunda adım atılmasına vesile oldu.

Milletvekili Cesur’un Çevre ve Şehircilik Bakanı’ndan aldığı cevabın üzerinden 2 ay geçmeden, Kaymakamlık gerekli girişimde bulundu. Yalvaçlılar artık bakanın Cesur’a verdiği cevapta verilen sözün tutulmasını, TOKİ’den sosyal konut projesi için olumlu bir cevap gelmesini bekliyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.