• MODA YAPI

logo

03 Şubat 2022

Hastane ek binası için yer teslimi yapıldı

Yalvaç Devlet Hastanesi ek binasının yapımı için yer teslimi bugün yapıldı.

19 Ekim 2021 tarihinde yapılan ihalesi Erzurumlu bir firma tarafından kazanılan ek bina inşaatı için bugün Sağlık Bakanlığı yetkilileri, firma yetkililerine yer teslimi yaparak tutanakları imzaladılar.

Firma yetkililerinin soğuk ve yağışlı havaların geçmesinin ardından mart ayında inşaat çalışmalarını başlatacakları öğrenildi.

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, yaklaşık 50 milyona mal olacak ek bina inşaatı ihalesinde tüm süreçlerin tamamlandığını ve bugün yer teslimi yapıldığını belirterek, 2023 yılı sonuna doğru inşallah inşaat tamamlanmış olacak ve ek bina ile yaklaşık 200 yatak kapasitesiyle hastanemiz daha etkin bir biçimde hizmet vermeye devam edecektir. Yalvaç’ımıza bu hizmeti kazanılması noktasında bizzat ilgilenen Sağlık Bakanı sayın Dr. Fahrettin KOCA’ya, değerli milletvekillerimize, Sağlık Bakanlığı bürokratlarımıza, Başhekimimiz Op.Dr. Ceyhun Coşkun’a ve bu süreçte emeği geçen herkese Yalvaç’ımız adına teşekkür ederim.” dedi.

Yalvaç 50 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Bina Yapım İşi kapsamında toplam inşaat alanı 12.300 metrekare olan bodrum+zemin+4 katlı hastane binası inşaatı yapımı gerçekleştirilecek. İhale şartnamesine göre Yalvaç Devlet Hastanesi ek binasının 550 günde, yani yaklaşık bir buçuk yılda tamamlanması öngörülüyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.