• MODA YAPI

logo

03 Mayıs 2019

Yoğurtçu’nun son kitabı Yaratıcı Yazarlık Atölyesi piyasaya çıktı

İlçemizin yetiştirdiği değerli edebiyatçılardan Mustafa Yoğurtçu’nun üçüncü kitabı “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi”, İş Bankası Kültür Yayınları tarafından piyasaya sunuldu. Aldığımız bilgiye göre, kitapta hikaye anlatıcılığının püf noktaları, farklı türlerde yazı çalışmaları, genç yazarlara yol gösterici bilgiler ve ilginç fikirler yer alıyor ve 9-13 yaş grubundaki çocuklara hitap ediyor.

Yazar Mustafa Yoğurtçu’nun bundan önceki kitapları “Gökkuşağını Gören Köpek” ve “Benim Babam Bir Kahraman” yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı.  Gökkuşağını Gören Köpek, 4 yılda 6. baskısına ulaşırken, Benim Babam Bir Kahraman ise kısa sürede 5. baskısını yaptı.

 

Mustafa Yoğurtçu kimdir?

Edebiyatçı hemşehrimiz Mustafa Yoğurtçu, 1982 yılında Yalvaç’ta doğdu; Yalvaç’ta büyüdü. Yeni Sanayi esnafından Hızarcı Abdullah Yoğurtçu’nun oğlu olan hemşehrimiz, Yalvaç Anadolu Lisesi mezunudur. 2004 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden Türkçe öğretmeni olarak mezun oldu. İzmir’de Şanlıurfa’da ve Kahramanmaraş’ta çalıştı. Tiyatro oyunları, köşe yazıları ve çocuk kitapları yazdı. Yarışmalarda ödüller aldı. Çağdaş Drama Derneğinde drama eğitimi aldı. Yüksek lisansını drama üzerine tamamladı. Özel yetenekli öğrencilerin sanat eğitimi alanında çalışmalar yaptı. Halen Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezinde dil sanatları ve drama öğretmeni olarak görev yapan Mustafa YOĞURTÇU, Gaziantep Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalında doktora öğrencisidir.

Değerli genç edebiyatçı hemşehrimizi kutluyor, başarılarının ve çalışmaların devamını diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.