• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Yazar hemşehrimiz Yoğurtçu’nun yeni kitabı yayımlandı

İlçemizin yetiştirdiği değerli edebiyatçılardan, çocuk kitapları yazarı, hemşehrimiz Mustafa Yoğurtçu’nun son kitabı “Dev Adam” yayımlandı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail YILDIRIM, Dr. Öğretim Üyesi Veda YAR YILDIRIM ve Hemşerimiz Mustafa YOĞURTÇU, “Dev Adam” isimli kitapta birlikte çalıştı.

1. sınıf ders kazanımlarının bir dev üzerinden anlatılmasını hedefleyen kitap, masal ile ders kazanımlarının birleştirildiği ilk çocuk kitabı olarak nitelendiriliyor.

Us Yayınevinden çıkan Dev Adam hem kültür hem de bilimsel bir kitap olarak raflarda yerini aldı.

Değerli genç edebiyatçı hemşehrimizi kutluyor, başarılarının ve çalışmaların devamını diliyoruz.


Mustafa Yoğurtçu kimdir?

Edebiyatçı hemşehrimiz Mustafa Yoğurtçu, 1982 yılında Yalvaç’ta doğdu; Yalvaç’ta büyüdü. Yeni Sanayi esnafından Hızarcı Abdullah Yoğurtçu’nun oğlu olan hemşehrimiz, Yalvaç Anadolu Lisesi mezunudur. 2004 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden Türkçe öğretmeni olarak mezun oldu. İzmir’de Şanlıurfa’da ve Kahramanmaraş’ta çalıştı. Tiyatro oyunları, köşe yazıları ve çocuk kitapları yazdı. Yarışmalarda ödüller aldı. Çağdaş Drama Derneğinde drama eğitimi aldı. Yüksek lisansını drama üzerine tamamladı. Özel yetenekli öğrencilerin sanat eğitimi alanında çalışmalar yaptı. Halen Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezinde dil sanatları ve drama öğretmeni olarak görev yapan Mustafa YOĞURTÇU, Gaziantep Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalında doktora öğrencisidir.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.