• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Ekim 2021

Yavru TEMA Gönüllüleri’nden Kaymakam Şimşek’e ziyaret

TEMA Vakfı İlçe Sorumluluğu, Yavru TEMA Gönüllüleri ile birlikte Yalvaç Kaymakamı Sayın Haluk ŞİMŞEK’i makamında ziyaret etti. Öğrenciler, kendi yetiştirdikleri meşe fidanını Kaymakam Bey’e hediye ederek Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar.

Gönüllü öğrenciler, önümüzdeki günlerde meşe palamudu toplama ve daha sonra bunları dikme etkinlikleri yapacaklarını belirttiler.  Kaymakam Şimşek, ağaç dikiminde öğrencilerimize eşlik etme sözü verdiler.

TEMA Vakfı Yalvaç Temsilcisi Melek Akbıyık, vakıf olarak gerçekleştirdikleri faaliyetin geleceğe yansıması bakımından küçük yaştan itibaren çocuklarımızda ağaç ve yeşil sevgisini oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, “Okul öncesi aşamasındaki çocuklarımızı Minik TEMA, ilkokul aşamasındaki çocuklarımızı Yavru TEMA çatısı altında bilinçlendirerek birer yeşil gönüllüsü haline getirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda, çocuklarımızın kendi elleriyle yetiştirdikleri meşe fidanını sayın kaymakamımıza armağan ettik, sağolsunlar çocuklarımızı yüreklendirdiler, inşallah başka faaliyetlerimizde de yanımızda olacaklarını ifade ettiler. Son birkaç yılda ağacın, yeşilin ve ormanın ne kadar kıymetli olduğunu acı olaylarla yaşadık. Bunu çocuklarımız ve toplumda daha fazla farkındalık ve bilince çevirmek istiyoruz. Bu noktada, çalışmalarımıza katkı sunmak isteyenleri, bizlerle beraber olmaya davet ediyoruz. Amacımız daha yeşil bir Yalvaç, daha yeşil bir Türkiye.”

Biz de TEMA Temsilcisi Melek hocamızı ve yavru TEMA gönüllülerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.