• MODA YAPI

logo

19 Şubat 2018

YARIKKAYA’lılardan ÖRNEK DAVRANIŞ… TSK’ya 25.000 TL. BAĞIŞ

 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin Afrin şehrindeki terörist unsurlara karşı başlattığı askeri harekat sonrası vatandaşlarımızın askerimizin yanında olduğunu göstermek için yaptığı yardımlara bir yenisi de Yalvaç’tan eklendi.

Yarıkkaya köyümüzden bir gurup vatandaşımız bir araya geldiler ve Türk Silahlı Kuvvetlerine gönderilmek üzere yaklaşık 25.000 TL.’lik nakit bağış yaptılar.

İlçemize bağlı Yarıkkaya Köyümüzden Mesut Çelik, Talat Sarıpınar, İmam Ünlü ve köy halkından yaklaşık on vatandaşımız bir araya gelerek Suriye’nin Afrin şehrinde ülkemizin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden TSK mensuplarına yardım etme kararı aldılar ve bunun için kendi yetiştirdikleri 30 küçükbaş hayvanı bağışlamak üzere bugün saat 09.00 sıralarında Yalvaç Askerlik Şubesi’ne geldiler.

Yarım saate kalmadan 30 küçükbaş hayvan satıldı

Ak Parti İlçe Başkanı Hayri Uyar’la birlikte, Yalvaç Askerlik Şubesi Başkan vekili ile görüşen Yarıkkaya’lı vatandaşlarımız TSK’ya bağış yolları ile ilgili bilgi aldıktan sonra Hayvan Pazarı’na giderek burada 30 küçükbaş hayvanı çok kısa sürede satarak 19.500 TL. elde ettiler. Kendi aralarında topladıkları nakit 5.000 TL’yi ve bir vatandaşımızın bağışladığı bir teneke balın parasını da bu paraya ekleyen vatandaşlarımız daha sonra Ziraat Bankası Yalvaç Şubesi’ne giderek yaklaşık 25.000 TL.’yi Silahlı Kuvvetler Vakfı’nın hesabına yatırarak bağış işlemini gerçekleştirdiler.

Yarıkkaya’lı vatandaşlarımıza bağış konusunda yardımcı olan Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar, bağış işlemlerinin ardından gazetemize yaptığı açıklamada, “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde Yarıkkaya köyü halkının yapmış olduğu bu örnek davranıştan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Halkımızın yardımlaşma hassasiyeti bugün de devam ediyor…

Uyar, “Malazgirt’te, Miryakefalon’da Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’mızda ve bugün de dahil emperyalist güçlerin oynadığı oyunlar, Türk halkının dik duruşu sayesinde bozulmuş ve zafer milletimizin olmuştur.  Şanlı ordumuzun bugün Afrin’de gerçekleştirdiği operasyon, aynı emperyalist güçlerin oyununu bozma hareketidir. Halkımızın İstiklal Savaşında ordumuza göstermiş olduğu yardımlaşma hassasiyeti bugün de devam etmektedir. İnsanlarımız elinden gelen tüm imkanları, elinden gelmiyorsa diliyle, dualarıyla Mehmetciğimize katkıda bulunma seferberliğine girmiştir.

Bir milletin bağımsızlık timsali bayrağıdır. “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Bayrak eğer uğrunda ölen varsa vatandır” söyleminin bilinci içinde hareket eden, tek bayrak, tek devlet, tek millet, tek din  anlayışı ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü konusunda kararlılığını gösteren Yarıkkaya köyümüz halkının yapmış olduğu bu güzel ve anlamlı davranışın diğer köy ve beldelelerimize örnek olmasını diliyorum” dedi.

yarikkaya1

yarikkaya2

yarikkaya3

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.