• MODA YAPI

logo

25 Temmuz 2022

Yalvaç’taki konserde kadın siyasetçiye büyük ayıp

Geçtiğimiz günlerde MHP Şarkikaraağaç Belediye Meclis üyeliğinden ayrılarak İYİ Parti saflarına geçen Belediye Meclis Üyesi Neşe Kalkır’ın iddialarına göre, Yalvaç stadyumunda gerçekleşen Kıraç konserini protokolde izlemesine izin verilmedi.

MHP’den ayrılarak İYİ Parti saflarına geçen Şarkikaraağaç Belediye Meclis Üyesi Neşe Kalkır, 24 Temmuz’da Yalvaç stadyumunda gerçekleştirilen Kıraç konserini izlemek için protokoldeki yerini aldı. İddiaya göre tanımadığını bir görevlinin Kalkır’ın protokolde yerinin olmadığını ve cumhur ittifakında yer almadığını belirterek dışarı çıkarmak istedi. İddiaya göre, görevli, bu emri Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’den aldığını belirterek, “Eğer çıkmazsanız olacaklardan biz sorumlu değiliz.” diyerek Kalkır’ı tehdit etti.

İYİ Parti Şarkikaraağaç Belediye Meclis Üyesi Neşe Kalkır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “24 Temmuz’da Yalvaç stadyumunda gerçekleşen Kıraç konserini dinlemek için gittim. Şarkikaraağaç belediye meclis üyesi olarak protokolde ayrılan yere oturdum. Tanımadığım bir görevli gelip protokolde ismimin olmadığını cumhur ittifakında yer almadığımızı söyleyip dışarı çıkarmak istedi ve bunu belediye başkanı Halil Tütüncü’nün söylediğini söyledi. Ben de Şarkikaraağaç meclis üyesiyim ve ayrılan yere oturduğumu, çıkmayacağımı söyledim ve bu kişi siz cumhur ittifakından değilsiniz, olacaklardan biz sorumlu değiliz dedi. Yanımda yeğenim vardı ve çocuk olarak çok korktu İyi Partili meclis üyesi ve cumhur ittifakında yer almadığım için yapılan bu saygısızlığı kınıyorum. Ben hangi partiden olursam olayım Şarkikaraağaç ilçe halkını temsil eden bir meclis üyesiyim. Bir bayanım bu yapılan davranış aynı zamanda ilçe halkıma yapılmış bir saygısızlıktır. Birlik beraberliğe ihtiyacımız olduğu bir dönemde, ekonomik krizle boğuşan halkımızın bu şekildeki davranışlarla ötekileştirilmesinin, ayrıştırılmasının ülkemize hiç bir katkı sağlamayacağını belirtmek isterim halka açık bir yerde bu şekilde davranılmasının yorumunu milletimize bırakıyorum.” dedi.

Öte yandan, yanında yeğeni ile konseri bir süre izleyen İyi Parti Meclis Üyesi Kalkır, olaydan etkilenen ve korkan yeğeninin daha fazla psikolojisinin bozulmaması için konser alanını terk ettiğini dile getirdi.

Olay Yalvaç’ta üzüntüyle ve tepkiyle karşılandı. (Kaynak:Bomba32.com)

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.