• MODA YAPI

logo

09 Mayıs 2023

“Yalvaçlı Her Seçimde Olduğu Gibi En Doğru Kararı Verecek”

Seçime artık çok kısa bir zaman kala çalışmalarını Yalvaç’ta yoğunlaştıran Ak Parti Milletvekili Adayı Nesrin Semiz iddialı açıklamalarda bulundu.

Hafta içinde ilimizin değişik noktalarında çalışan, hafta sonundan itibaren de Yalvaç’ı karış karış gezmeye devam eden Ak Parti Milletvekili Adayı hemşehrimiz Nesrin Semiz, çalışmaları sırasında partisine ve kendisine gösterilen ilgi ve temas ettiği vatandaşlarımızdan gördüğü desteğe göre hem Cumhurbaşkanlığı seçiminin hem de milletvekili genel seçimlerinin galibinin açık ara farkla Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet ve Kalkınma Partisi olacağını ifade etti.

 

Kadın Adaydan Kadınlara Ziyaret…

Geçtiğimiz Pazar günü baba ocağı Özgüney’de özellikle kadınlarla bir araya geldikten sonra Pazartesi günü Yalvaç’a geçen Milletvekili Adayı Semiz, Ak Parti SKM ziyaretinin ardından ilçemizin çeşitli noktalarına yayılmış Halk Eğitim Merkezi kurs binalarına giderek kursiyer ve kurs hocaları ile buluştu. İlk olarak Rampalı Çarşı’daki üç kurs merkezini ziyaret eden Semiz ve beraberindeki Ak Parti’li kadınlar buranın ardından HEM binasının yıkılacak olması nedeniyle ilçemizin değişik yerlerine yayılan diğer kurs noktalarını da ziyaret ederek kursiyerlerden ve kurs hocalarından destek istediler.

Daha sonra bir süre de çarşı merkezindeki pazarcı esnafı ve buralara gelen vatandaşlarla sohbet eden Semiz, öğleden sonra Yalvaç Kadın Girişimciler Kooperatifi’ni ve burada çalışanları ziyaret etmek istese de, başkanın cenazesi nedeniyle gidemediklerini ve başsağlığı dileklerini ilettiklerini kaydetti.

 

Her Alanda Söz Sahibi Olan Kadınlar Artık Siyasette de Yer Almalı…

Ziyaretler arasında görüştüğümüz Ak Parti Milletvekili Adayı Semiz, AK Parti iktidarıyla birlikte kadınların artık her alanda yer alarak üretime de katkıda bulunduklarını belirterek şunları söyledi:  “Yaklaşık 20 yıllık Ak Parti iktidarı boyunca yapılan iyileştirmelerle artık kadınlarımızın hayatın her alanında yer alarak söz sahibi olduklarını iftiharla görüyoruz. Eğitimden sağlığa, istihdamdan girişimciliğe kadar her alanda kadınlarımızın haklarını korumayı, onlara pozitif ayrımcılık yapmayı ilke edinmiş Ak Parti’nin bir neferi olarak, sizlerden biri olarak kadınların artık siyasette de alması gerektiği inancı ile kuruluşundan bu yana görev almış olmanın da verdiği heyecanla göreve talip oldum, partimiz de beni buna layık gördü ve milletvekili adayı yaptı. Şimdi sıra bizde, kadınların önünü açarak onların siyasette daha fazla söz sahibi olmasına imkan veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Türkiye Yüzyılı vizyonunun gerçekleşmesi için, durmak yok yola devam demek için bu yürüyüşte yerimizi almak için gecemizi gündüzümüze kattık hep birlikte çalışıyoruz” dedi.

 

STK’lara Ziyaretler…

Çalışmalarına bugün de Yalvaç’ta devam eden Ak Parti Adayı Nesrin Semiz’in bugünkü rotası sivil toplum kuruluşları oldu. İlçe Başkanı M.Alperen Özer ve Kadın Kolları üyeleri ile birlikte Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Terziler, Hazır Elbiseciler ve Kahveciler Esnaf Odası, Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası, Yalvaç Muhtarlar Derneği, Kalaycılar ve Madeni İşler Esnaf Odası, Kunduracılar, Bakkallar ve Berberler Esnaf Odası, İnşaatçılar ve Marangozlar Esnaf Odası, Yalvaç Ziraat Odası, Anadolu Engelliler Derneği, Süt Üreticileri Birliği, Hay-Koop gibi bir çok sivil toplum kuruluşunu ziyaret eden Ak Parti Milletvekili Adayı Semiz ve beraberindeki Ak Parti’liler, ziyaret ettikleri STK yöneticilerine seçim sonrasında ilimiz ve ilçemiz yapmayı düşündükleri çalışmalar hakkında bilgi verdiklerini belirttiler.

Semiz, STK ziyaretleriyle ilgili olarak, “Yalvaç’ın STK’larıyla birlikte Yalvaç için çok güzel işler yapacağız. Yaptığımız görüşmelerde ortak duygumuzun Yalvaç’ın geliştirilmesi olması oldukça sevindiricidir. Birlik olduğumuz sürece tüm sorunlarımızın üstesinden gelebiliriz.” dedi.

 

Vatandaşımız “Erdoğan ve AK Parti iktidarının devamı” konusunda kararlı

14 Mayıs seçimlerinin gelişen ve büyüyen Türkiye’nin ilerlemesine devam edebilmesi açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Semiz, “Haftalardır, günlerdir kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla birlikte çalıştık, vatandaşımıza Türkiye Yüzyılı projemizin hayata geçirilebilmesi için, istikrarın devamının önemini anlattık. İlimizi karış karış gezdik, gerek Yalvaç’ta, gerek ilimizin diğer ilçelerinde, köylerinde gördük ki vatandaşlarımız da bizim kadar Ak Parti iktidarının devamı konusunda en az bizim kadar heyecanlı, istekli. Kadınlarımız kurulduğu ilk günlerden beri olduğu gibi Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarının devamı konusunda kararlı. İnanıyorum ki 14 Mayıs’ta sandıkları hep birlikte patlatacağız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizi yeni bir çağa taşıyacağız” dedi.

Gitmedik köy, çalmadık kapı bırakmamak için son gün son saate kadar çalışacaklarını ifade eden Millietvekili Adayı Semiz ve beraberindeki partililer kısa bir molanın ardından akşam saatlerinde Salur mahallesi ve ilçemize bağlı Hüyüklü Kasabası ve bazı köylerde çalışmalarını sürdürecekler.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.