• MODA YAPI

logo

26 Ekim 2022

Yalvaç Halk Eğitim’de, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun

İlçemizin en aktif eğitim kurumlarından biri olan Yalvaç Halk Eğitim Merkezi’nde büyük bir yoğunluk ve katılımla tamamlanan 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının ardından, yeni eğitim ve öğretim yılı da yoğun bir kurs programı ve kursiyer kaydıyla başladı.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız merkez yetkilileri, “Her zaman, her yerde, herkes için eğitim sloganıyla ilçemizde faaliyetlerini sürdüren kurumumuzda vatandaşlarımızdan gelen talepler ve Milli Eğitim Bakanlığımızın belirlediği hedefler doğrultusunda merkez binamızın yanı sıra mahalleler ve köylerimizde de eğitimler verilmektedir.” bilgisini vererek, geçen dönem (2021-2022 eğitim öğretim yılında) toplam 226 kurs açılarak 3.962 vatandaşımızın faydalanmasının sağlandığını ifade ettiler.

Alınan bilgiye göre, 2022-2023 eğitim öğretim yılında 21.10.2022 tarihi itibariyle 63 kurs açıldığı, Direksiyon Eğitimi (MTSK), El Sanatları, Giyim Üretim, Sağlık, Müzik, Okuma Yazma, Kişisel Gelişim, Yabancı Dil, Spor, Güzellik ve Saç Bakım, Büro Yönetimi, Bilişim Teknolojileri ve Sanat –Tasarım alanlarında toplam 1000 kursiyerle kurslara devam edildiği, ayrıca özel eğitim öğrencilerine yönelik 2 El Sanatları kursunun devam ettiği kaydedildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yürütülen Aile Okulu Projesi kapsamında ailelere “Sosyal ve Duygusal Beceri Gelişimi,  Aile İçi İletişim Becerileri, Akran İlişkileri, Bilinçli ve Güvenli Teknoloji Kullanımı, Çatışma ve Stres Yönetimi, Bağımlılık, Ahlaki Gelişim, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite” olmak üzere 8 ana başlıkta ve 44 saatlik eğitimlerin sürdüğü de açıklandı.

Halk Eğitim Merkezi binasındaki kursların dışında Zafer Mahallesi, Eski Mahalle, Müderris Mahallesi, Görgü Orta Mahallesi, Görgü Bayram Mahallesi, Debbağlar Mahallesi, Kaş Cami Mahallesi, Abacılar Mahallesi ile Sücüllü, Özgüney, Özbayat, Körküler, Çetince köylerimizde kursların devam ettiği, bunun yanında Hüyüklü Kasabası ile Kuyucak, Eyuplar, Çamharman Köy Yaşam Merkezi, Ayvalı, Bahtiyar, Bağlarbaşı ve Kumdanlı köylerinde de kurs açılması için gerekli çalışmalar yapıldığı belirtildi.

Diğer mahalle ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın da kurs talepleriyle ilgili kuruma veya bağlı olduğu muhtarlıklara başvuru yapmaları halinde gerekli işlemlerin yapılarak kursların açılabileceği ifade edildi.

Diğer yandan 2022-1. Döneminde Açık Öğretim Lisesine 150 öğrenci, Açık Öğretim Ortaokuluna 13 öğrenci kaydedildiği; Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı 1303 öğrenci, Açık Öğretim Ortaokulunda kayıtlı 90 öğrenciye ait iş ve işlemler yürütüldüğü de açıklandı.

Halk Eğitim Merkezi yetkilileri, “Kurslarımız hakkında bilgi almak isteyen tüm vatandaşlarımızı kurumumuza bekliyoruz.” diyerek bilgi almak isteyenleri merkeze davet ettiler.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.