logo

Yalvaç Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 31 bin TL oldu

Yalvaç Belediyesi’nde dün imzalanan toplu iş sözleşmesiyle en düşük işçi maaşının 31 bin TL’ ye yükseltildiği açıklandı.

Masır Düğün ve Etkinlik Salonu’nda dün gerçekleştirilen imza töreninde Yalvaç Belediyesi adına Başkan Halil Hilmi Tütüncü ile Belediye-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsmail Duman tarafından imzalanan sözleşme hükümlerinin 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olduğu açıklandı.

Başkan Tütüncü, sözleşme imzalanmasıyla ilgili olarak, “Belediye-İş Sendikası Örgütlenme Genel Sekreteri ve Genel Başkan Yardımcısı İsmail Duman, Belediye-İş Sendikası Eğitim ve Basın-Yayın Genel Sekreteri Kemal Çavuşoğlu ve Konya Şube Başkanı İbrahim Koral’ın katılımlarıyla Belediye-İş Sendikası ve Yalvaç Belediyesi Pers. Hiz. Ltd. Şti. arasında yaptığımız Toplu İş Sözleşmemizi imzaladık. Belediyemize ve personelimize hayırlı, uğurlu olsun inşallah. Sözleşmemizi bugün itibariyle imzalamış olsak da sözleşmemizin fiilen başlangıç tarihi aslında 01.01.2024’tür. Bu tarihten itibaren işçilerimiz bugün imzaladığımız sözleşmede bulunan tüm sosyal haklardan yararlanmaktadırlar. Yani 1 Ocak tarihinden itibaren geriye dönük olarak maaş farkından işçilerimiz yararlanacak. Bu yeni dönemin tekrar işçilerimize hayırlı olmasını, iş birliği ve dayanışmamızın güçlenerek devam etmesi temennisiyle başarılar diliyorum.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.