• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

25 Haziran 2018

Weltew Home’den Yalvaç’taki meslek lisesi öğrencilerine başarı bursu

İlçemizin yetiştirdiği değerli işadamı Mustafa Balcı’nın sahibi olduğu WELTEW HOME firması, örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak, ilçemizdeki meslek lisesi öğrencilerine başarı bursu vereceğini duyurdu.

Alınan bilgiye göre,WELTEW HOME, Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan Mobilya ve İç Mekan Tasarımı ile Metal Teknolojisi bölümlerin- de okuyan 10 ve 11. sınıf öğrencilerine bu eğitim ve öğretim yılında başarı bursu verecek.

Buna göre, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının 1. yarıyılında söz konusu bölümlerin 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin tamamına 4 ay boyunca 100’er TL burs verilecek.

2. Yarıyılda ise, ilk dönem sonu not ortalaması 65 ve üzerinde olanlara, 4 ay boyunca, ayda 150 TL başarı bursu verilecek.

Bu öğrencilerden, dönem not ortalaması 85 ve üzerinde olanlara ise firmanın belirleyeceği özel ödüller verileceği kaydedildi.

Bir yıllık olarak belirlenmiş olan başarı bursunun, faydalı olduğunun görülmesi durumunda ileriki yıllarda da devam ettirileceği belirtildi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız İşadamı Balcı, “Mesleki eğitim ülkemiz için çok önemli.Biz sanayicilerin karşılaştığı sorunların başında nitelikli meslek elemanı geliyor. Bizim mobilya sektöründe, mobilya ve metal sektöründe eğitim almış gençlerimize çok ihtiyaç duyuyoruz. Biz de, kendi ölçeğimizde bu alanda eğitim alan çocuklarımıza katkıda bulunmak istedik. İş hayatına atıldıklarında da gerekli desteği vereceğiz. Yeter ki, gençlerimiz kendilerini işlerine versinler, iş konusunda kendilerini geliştirsinler. Biz de elimizden gelince mesleki eğitimin gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Hemşehrimiz Balcı’yı kutluyor, bu tür güzel çalışmaların diğer işadamlarımız ve firmalarımıza da örnek olmasını diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.