• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Vali Günaydın ve Eşi Kadınlarla Buluştu

Dünya Kadınlar Gününde, Isparta Kadın Platformu üyeleri Vali Şehmus Günaydın ve Eşi Aysel Günaydın ile bir araya geldi. Valilik toplantı salonunda gerçekleşen buluşmada Vali Günaydın ve Eşi Aysel Günaydın konuklarının Kadınlar Gününü kutladı.

“CENNET ANALARIN AYAKLARININ ALTINDADIR”

Vali Günaydın yaptığı konuşmada, inancımıza ve tarihimize bakıldığında kadınlarımıza verilen değerin görülebileceğini, özellikle de inancımızdaki “Cennet anaların ayaklarının altındadır.” İfadesiyle kadınlarımıza ne kadar büyük önem verildiğinin ortada olduğunu belirterek, bunun yanında Peygamber Efendimizin kadınlarla ilgili sözleri de kadınların başımızın tacı olduğunu gösteriyor dedi.

“KADIN KAHRAMANIMIZIN MİLLETİMİZE YAPTIĞI KATKILAR HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜSTÜNDEDİR”

Vali Günaydın “ Tarihimiz boyunca da kadınlarımızın ortaya koyduğu kahramanlık, özellikle Kurtuluş Savaşı’ndaki kahramanlıkları ne kadar büyük fedakârlık gösterdiklerinin kanıtıdır. Şerife Bacılar, Halime Çavuşlar, Nene Hatunlar ve birçok isimsiz kadın kahramanımızın milletimize yaptığı katkılar her türlü takdirin üstündedir. Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlarımız için vermiş olduğu haklar, kadınlarımızın ileriki yıllarda ekonomik hayata ve toplumsal hayata katılmaları yönünde çok büyük katkılar sunduğunu görüyoruz” dedi.

“İYİ Kİ VARSINIZ”

Ayrıca Vali Günaydın, “Son yıllarda dikkat ederseniz hem özel sektörde hem de kamuda kadın yönetici sayısının arttığını görüyoruz. Siyasi hayatta da kadınlarımız önemli görevler üstlenmektedirler. Anayasamız ve Kanunlarımızda yapmış olduğumuz düzenlemelerle kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaratacak çok önemli değişiklikler yapıldı. Tüm bunlar birleştiğinde artık kadınlarımızı her alanda görebiliyoruz. Özellikle çalışma hayatında kadınlarımızı daha çok görüyoruz. Kadınlarımız yaptıkları işlerde çok başarılı oluyor ve bizlerde bunu gördükçe çok mutlu oluyoruz. Ve iyi ki varsınız diyoruz.” dedi.

“HER ZAMAN SİZLERLE İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ”

Vali Günaydın konuşmasının sonunda, “Kadın Platformu olarak herhangi bir talebiniz olduğu takdirde, zaman sınırlaması olmadan bizlere ulaşıp sorunlarınızı rahatlıkla anlatabilirsiniz. Kadınlarımızdan Isparta’mızın gelişmesi ve kalkınması için daha aktif olmalarını bekliyoruz. Bu konuda yapacağınız her türlü çalışmayı da önemsiyoruz. Dernek ziyaretlerimizde kadınlarımızın büyük özveriyle yapmış olduğu çalışmaları görüyoruz. Bu değerli çalışmalar içinde sizlere ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Hep birlikte inşallah Isparta’da gerek sizlerin yaşamış olduğu sorunların çözülmesinde gerekse diğer çözülmesi gereken sorunlarımızda her zaman sizlerle iş birliği içerisinde olacağız.” dedi.

Konuşmanın ardından Vali Günaydın ve Eşi Aysel Günaydın konuklarıyla bir süre sohbet etti. Buluşmanın sonunda kapıda konuklarını tek tek uğurlayan Vali Şehmus Günaydın ve Eşi Aysel Günaydın, kadınlara gül ve karanfil verdi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.