• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Ocak 2017

Üniversite Öğrencilerine Kredi ve Burs Zammı

KYK 2017 Ocak itibarıyla burs ve kredi alacak öğrenciler ile halihazırda burs ve kredi alan öğrencilerin alacağı burs ve kredi miktarı belli oldu.

2017 Ocak itibaryla KYK Burs ve Kredi miktarı, 25 TL bir artış ile 425 Türk Lirası olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl KYK üzerinden burs kazanan öğrenciler her ay devletten 400 TL tutarında burs desteği alabiliyordu. Türkiye’de üniversite öğrencilerinin eğitim yaşamları boyunca ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacı ile devlet tarafından sunulan kredi/burs destek hizmetleri bulunuyor.

 

KYK BURS VE KREDİ ZAMMI GEÇEN YILA ORANLA DÜŞÜK KALDI

2017 Ocak itibari ile KYK Burs ve Kredileri, 25 TL bir artış ile 425 Türk Lirası olarak belirlendi. Bu sene zam oranı geçtiğimiz yıla göre bir hayli az oldu. 2016’da KYK burs ve kredileri 70 TL kadar bir zam almış ve 400 TL’ye çıkmıştı.

2017’de ise KYK Burs ve Kredi tutarı 400 TL’den 425 TL’ye yükseldi. Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun burs ve kredilerinden önlisans ve lisans öğrenciler yararlanabiliyor. Yüksek lisans ve doktora eğitimi alanlar için ise KYK kapsamında ayrı burs imkanı bulunuyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.