• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

21 Aralık 2017

TÜREL: Yalvaç’a 2-3 milyon turistin sadece kültür turizmi için gelmesi gerekir

Akdeniz Belediyeler Birliği Proje Yarışmasında “Mavi Ev” ve “Şarampol Caddesi” projeleri ile iki ödül kazanan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ak Partili Başkanı Menderes Türel ödül töreninde yaptığı konuşmada Antalya turizminin gelişmesi açısından bölge turizminin geliştirilmesinin de büyük önem taşıdığını belirtti. Türel, “Biz hep Antalya markasını konuştuk durduk, oysa her ilçemizi ayrı ayrı marka yapmalıyız” dedi.

3’üncüsü düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması ödül töreninde konuşan Türel, “Bu ödül törenleri aynı zamanda bir tecrübe paylaşma platformları da oluyor. Çünkü hepimiz burada birbirimizin ödül almış projelerini görüyor ve kendimize de örnek teşkil ediyoruz. Kendi belediyelerimizde bu örnekleri uygulamaya çalışıyoruz. Bir markayı güçlendirmek istiyorsanız, onun mutlaka o markayı bir ödül töreni ile güçlendirmeniz ve içini doldurmanız gerekir. İşte Akdeniz Belediyeler Birliği 3 yıl önce böyle bir adımı atarak markalaşma yolunda çok emin adımlarla ilerlediğini hepimize gösterdi” dedi.

“Yeni Şehircilik ve Belediyecilik Yöntemleri Geliştirmeliyiz”

Türel, “Biz Büyükşehir olarak yatırım rekorları kırmaya devam ediyoruz. Birçok belediyemiz hem altyapıda, hem üstyapıda hem sosyal projelerde başarılı çalışmalar yapıyor. Eskiden şehirlerimizin sorunları su, yol, elektrikti. Şimdi sorunlar farklılaşmaya başladı. Park, yeşil alan, toplu taşıma kalitesi, sosyal hizmetler artık belediyeciliğin rekabet alanları içerisine girdi. Şehirlerimiz büyüyor, çağ değişiyor, yeni sorunlar, yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Dolayısıyla bizim de yeni şehircilik ve belediyecilik yöntemlerini geliştirmemiz elzem oluyor.”

“Her ilçemizi marka yapmalıyız”

“Biz hep Antalya markasını konuştuk durduk, oysa her ilçemizi ayrı ayrı marka yapmalıyız” diyen Başkan Türel, “Turist sadece Antalya’nın denizine değil, aynı zamanda Korkuteli’nin yaylasını görmeye, Tefenni’yi, Ağlasun’u, Gelendost’u görmeye de gelmelidir. Antalya’ya 10 milyon turist geliyorsa, Yalvaç’a 2-3 milyon turistin sadece kültür turizmi için gelmesi gerekir.

“Yalvaç’a 2-3 milyon turist sadece kültür turizmi için gelmeli”

Eğirdir, Sagalassos, Burdur Gölü, Ormana’nın Düğmeli Evler’i, Düzler Çamı, Güver Uçurumu saymakla bitmez, bunların hepsi birer dünya hazinesidir. Biz, her beldemizi, Adrasan’ı, Çamyuva’yı ayrı ayrı markalar haline getirmeliyiz. Kültür turizmini, yayla turizmini, ekolojik turizmi, gastronomi turizmini bütün bölgemizde en ileri noktaya taşımalıyız. Hep birlikte artık ilçelerimize, beldelerimize daha güçlü bir vizyon vereceğiz. Günlük sorunlara takılmayacağız, sorunları hızla aşmaya çalışacağız. Antalya turizmini Fethiye ile Yalvaç ile Gölhisar ile birleştireceğiz”. Akdeniz bölgesi olarak herkesin beklediği ortak projenin hızlı tren projeleri olduğunu belirten Türel, projenin bölgeye ve turizme büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

akdeniz-bel-bir4

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.