• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

02 Ocak 2020

Tezkereye hayır diyen İyi Parti’de Korkmaz’dan farklı tepki

Bugün mecliste oylanarak kabul edilen Libya Tezkeresi ile ilgili tartışmalar sürerken, tezkereye hayır oyu kullanan İyi Parti’den farklı bir ses hemşehrimiz Nevzat Korkmaz’dan geldi.

Bugün sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir paylaşım yapan MHP Eski Isparta Milletvekili ve halen İyi Parti Genel Sekreter Yardımcısı olan Korkmaz, genel merkezin kararının tersi bir görüşü savundu.

Sosyal medya hesabından, “HDP hariç Libya Mutabakatına destek olan 4 parti de tezkereye “evet” deyip, empeyalizme karşı, milletin dış politikada birliğini göstermelidir.” paylaşımını yapan Korkmaz, paylaşımının altında yapılan yorumlara verdiği cevaplarda da ısrarlı bir şekilde tezkereye evet oyu verilmesi gerektiğini savundu. Yorumlara verdiği cevaplarda, “Parti görüşü hayır denilmesi yönünde, ama ben farklı düşünüyorum, benim şahsi kanaatim bu yöndedir”, “Batı emperyalizmi Akdeniz’de Türkiye’yi Antalya Körfezi’ne hapsetmek için anlaşmış durumda. Türkiye Libya ile yaptığı mutabakatı yaşatmak zorunda, bu Türkiye’nin haklı bir kavgasıdır. Millet olarak Doğu Akdeniz davasında ortak hareket edilmelidir.” yorumlarını yapan Korkmaz, parti kararına ters düştüğü yönündeki eleştiriye de, “Ben doğru bildiğimi söylüyorum ve söylemeye devam edeceğim.” cevabını verdi.

Korkmaz’ın bu çıkışı parti cephesinde olumlu ve olumsuz tepkilere yol açarken, özellikle eski partisi MHP’de ve ülkücü tabanda memnuniyet ve takdirle karşılandı.

Korkmaz’ın bu çıkışından sonra İyi Parti Genel Merkezi’nin hemşehrimize karşı tavrı ve Korkmaz’ın siyasi geleceğiyle ilgili nasıl bir gelişme olacağı merakla bekleniyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.