• osman-köse

logo

“Sürü Merada Çoban Karavanda” Projesi ile 15 Karavan dağıtılacak

Isparta’da küçükbaş hayvancılığın gelişmesi adına yürütülen projeler devam ediyor. Isparta Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, BAKA ve Isparta ili Damızlık Koyun – Keçi Yetiştiricileri Birliği işbirliği ile hayata geçirilecek olan projeyle 15 adet karavan 100 ve üzeri küçükbaş hayvan yetiştiricisi çobanlara verilecek.

Projenin tanıtım ve protokol toplantısı Vali Aydın Baruş’un başkanlığında BAKA’da gerçekleştirildi.

Projenin amacının Isparta’da küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini desteklemek olduğunu söyleyen Vali Aydın Baruş, “Hedefimiz sürdürülebilir bir hayvancılık” dedi. Vali Baruş, “Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz ve çobanlarımızın refah seviyesini artırmak amacıyla Isparta Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ‘Sürü Merada Çoban Karavanda’ projesi kapsamında 100 ve üzeri küçükbaş hayvan varlığına sahip 15 çobanımıza karavan dağıtımı gerçekleştireceğiz. Projeyle çoban aileleri evlerindeki konforu yayla ve otlaklarda da bulabileceklerdir. Kırsal alanda dezavantajda olan küçükbaş hayvan yetiştiricilerimiz ekonomik olarak da projeden yararlanacaktır.  ‘Sürü Merada Çoban Karavanda’ projesinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ardından Tarım ve Orman İl Müdürü Eyüp Adı Güzel ve BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler projenin protokolü imzaladılar.

Projenin detayları ile ilgili Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkileri tarafından katılımcılara projeyle ilgili sunum gerçekleştirildi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.