• MODA YAPI

logo

21 Kasım 2017

Su Ürünleri Av Yasağı Denetimleri Tüm Hızıyla Sürüyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerince 4/1 No’lu “Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ” gereğince Eğirdir Gölü’nde sudak balığı (levrek) av yasağı kontrollerinin devam ettiği açıklandı.

Bu doğrultuda kaçak avcılığın önlenmesi amacıyla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve ilçe müdürlüklerinde görevli su ürünleri kontrol ekiplerince, Eğirdir Gölü’nde bulunan 5 ayrı avlak sahasında kontrol ve denetimlerin, Eğirdir İlçe Jandarma Bot Komutanlığı ile koordineli bir şekilde aralıksız devam ettiği kaydedildi.

Yapılan bu denetimler kapsamında, Ekim ayı içerisinde toplam 40 adet denetim yapıldığı, bu denetimler esnasında av yasaklarına aykırı hareket eden 10 kişiye toplam 10.400 TL idari para cezası uygulanarak, sudak balığı (levrek) avcılığında kullanılan 22.400 metre misina ağ ile 733 kg sudak balığına el konuldu.

İl ve ilçe müdürlüklerinde görevli su ürünleri kontrol ekiplerince özellikle Eğirdir gölünde gece-gündüz mesai kavramı gözetmeksizin kaçak avcılıkla mücadelenin kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.