logo

24 Temmuz 2022

SP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Aksoy’dan Basın Bayramı mesajı

Saadet Partisi Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Aksoy, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Aksoy’un mesajı şöyle:

“Gerçekleri kamu adına araştıran, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatan, toplum ve devlet arasında köprü olan basının önemli görevleri üstlendiği herkesin malumudur. Gücün değil doğrunun, çoğunluğun değil eşitliğin, yandaşlığın değil gerçeğin sesi olması gereken basının önemi, artık her zamankinden daha çok hissedilir olmuştur.

Son yıllarda kamu gücünü kullanarak çeşitli yöntemlerle, yandaş olmayan basını engelleme gayretlerinin hala devam ediyor olması acı bir gerçektir. Zaten bugünün Basın Bayramı olmasının sebebi de sansürün kaldırılmasının yıldönümü olmasıdır.

Bölgemizde yaşanan olayların ve gelişmelerin ilçemiz halkına doğru ve zamanında bilgilenmesi dâhil bölgesel her konuda önemli rol alan yerel basınımızı, bu gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum.

Öte yandan yerel basın; bölgemiz insanlarını bu önemli görevi dışında özellikle genç kuşakların kültür birikimine katkı sağlama hususunda önemli görevleri de üstlenmektedir.

Pandemi sonrasında son aylarda toplumun her kesiminde iyice hissedilen ekonomik zorlukların giderek büyümesinin tesiriyle, yerel basının maddi sıkıntılarının eskiye oranla daha çok artması ve bunun sonucunda kapanma tehlikesiyle yüz yüze kalmaları da üzüntü vericidir. Yerel basının sıkıntılarına kulak tıkayan yetkilileri, her zaman olduğu gibi yine bu konuya duyarlı olmaya çağırıyorum.

Basında sansürün kaldırılışının yıldönümü vesilesiyle, basın camiasının Yalvaç ilçemizdeki kıymetli temsilcisi olarak sizlerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nızı kutlar, nice başarılı yıllara ulaşmanızı dilerim.”

Başkan Aksoy’a nezaketi ve kutlama mesajı için teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.