logo

24 Temmuz 2018

SP ilçe Başkanı Hasan Aksoy’dan Basın Bayramı kutlaması

Saadet Partisi Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Aksoy, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Aksoy’un açıklaması şöyle:

“Aziz milletimizi doğru ve tarafsız olarak bilgilendirme görevini üstlenmiş olan basınımızın her türlü zor şartlara rağmen görev yapmakta olduğunuzun farkındayız. Demokrasinin vazgeçilmezlerinden olan haber alma ve yayma özgürlüğünün vasıtası olan basın, milletimizin ve özellikle genç kuşakların kültür birikimine katkı sağlama hususunda önemli görevleri üstlenmektedir. Bu görevin ifası sırasında, yerel ve genel yöneticileri değil Hakkın ve doğrunun yanında taraf olan basın mensuplarını da ayrıca tebrik ediyorum.

Her yıl 24 Temmuz’da Basın Bayramı ile birlikte basından sansürün kaldırılmasının yıldönümünü kutluyoruz. Toplumda meydana gelen olaylar hakkında milletimizi objektif ve tarafsız bilgilendiren basınımızın, misyonunu yerine getirmek için gösterdiği çaba ve gayret takdire şayandır.

Milletin egemenliğine kast etmiş hainlerin, 15 Temmuz akşamında kalkıştığı darbe teşebbüsü günlerinden tutun da öncesinde ve sonrasında yaşanan pek çok önemli ülke içi olaylarda ve başta Suriye olmak üzere bölgemizde yaşanan dış olayların milletimizin doğru ve zamanında bilgilenmesine kadar, her konuda önemli rol alan ve milletle birlikte olma gayretinde olan gerek ulusal gerekse yerel basınımızı tebrik ediyorum.

Öte yandan ilçemizde yerel basının olması da, ilimizdeki yerel basının çokluğu da ayrı bir güzelliktir. Çünkü birçok ilçede yerel basın ve çalışanı hiç olmadığı gibi, pek çok ilde de bu kadar çok yerel basın ve mensubu yoktur.

Öte yandan yerel basının zaman zaman yaşadığı engelleme ve sıkıntıların devam ediyor olması ne yazık ki üzücüdür. Yerel basının sıkıntılarına kulak tıkayan yetkilileri de bu konuda bir kez daha duyarlı olmaya çağırıyorum.

Basın camiasının Yalvaç ilçemizdeki kıymetli temsilcisi olarak sizlerin 24 Temmuz Basın Bayramı’nızı kutlar, milletin görüş ve değerlerine önemli katkılar sağlamanızı ve nice başarılı yıllara ulaşmanızı dilerim.”

Duyarlılığı ve nezaketi için Başkan Aksoy’a basın camiası adına teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.