• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Şubat 2021

Sönmez: “Söz verdik mi yaparız”

MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez, salı akşamı meclisten geçen ve tartışılan imar düzenlemesine yönelik Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer’in yaptığı açıklamalara aynı sertlikle cevap verdi.

Sönmez’in açıklaması şöyle:

“Sayın Ak Parti ilçe başkanım Özer Şahsımı ve Belediye Başkanımızı Yalancılıkla, istismarcılıkla, siyasi oyunculukla, dostlarımıza rant sağlamakla itham etmeni esefle karşılıyor ve kınıyorum.

Sayın Ak Parti İlçe Başkanım Özer sizi Saygı ve Nezakete davet ediyorum.

Ne MHP ni, nede Belediye başkanımızı sizin siyasi emellerinize emellerinize alet etmeye izin vermeyeceğiz.

02.02.2021 Tarihinde yapılan ve Yönetimimle beraberde katıldığımız Belediye meclis toplantısında söz konusu Revize planının neden büyük tutulduğunu, “Revize planını yapacak olan firma yetkilisi MHP, AK PARTİ ve İYİ PARTİ meclis üyelerinin bütün sordukları soruların nedenlerini ve sebeblerini izahatlı bir şekilde cevabı verdi.” Eğer bu Revize planı büyük tutulmamış olsaydı Çevre ve Şehircilik kanununa göre eski itfaiye alanına yapılacak konut sayısı 200 civarındaydı. MHP li Belediye meclis üyelerimizin kabul oylarıyla kabul edilen Revize plan değişikliğiyle 400 den fazla konut yapılarak arsa payının ve diğer giderlerin aşağıya çekilerek Vatandaşımızın daha ucuz Ev sahibi olması sağlanmıştır.

Revize yapacak firma yetkilisinin yaptığı sunumla, sorulan bütün soruları cevaplayarak kafalardaki karışıklığı gidermiş ve değişiklik yapılacak planda kimseye rant sağlanmadığı izah ederek bütün Meclis üyelerinin ikna olduğunu gözlemledim.

Fakat sadece muhalefet olsun, Toplu Konut üzerinden yaptığınız siyasi rant sağlamayacak olmanızdan ve elinizde siyasi malzeme kalmayacak olmasından dolayı Ak Parti meclis üyelerinize RED oyu verdirdiniz.

Sayın Başkanım Yeter ki yapılacak Plan değişikliğinde olur alınacak Kurumlarda engel olmayın. Eğer burada bir rant söz konusu ise orada konut sahibi olacak vatandaşlar ve sizin kısır sürtüşmelerinizden beslenen kişi ve ittifaklar rant sağlanmakta.

Bu konuda gösterdiğiniz hassasiyeti OSB, Tomografi, eksik olan Branş Doktorlarında da göstermenizi bekler ve eğer ben beceremiyorum diyorsan Cumhur ittifakı ortağı olarak biz yardımcı olalım.

Sayın Ak Parti ilçe başkanım Özer. Dostlarımıza rant sağlamakla itham etmektesin kim bu dostlarım? İlçe başkanı olarak veya yakınım hangi Kurumdan veya Belediyeden menfaat sağladı?

MHP olarak biz Genelde ve yerelde Cumhur ittifakı edep, adab ve ahlakına göre hareket etmekteyiz.

Fakat sizin yerelde kimle irtifak yaptığınız, belediye meclisinde kiminle hangi Partiyle ortak karar alıp hareket ettiğiniz görülmekte.Siz yerelde ittifak ortağınızı belirlemişsiniz.

Yerelde Cumhur ittifakına zarar veren sen ve seninn basın açıklamalarınız, ‘’ Cumhur İttifakı var diye bu ittifakın altına sığınıp yan gelip yatmayın.’’ Sözlerini söylemediniz mi? ne çabuk unuttunuz? Ak parti Belediye meclis üyeleriniz meclis salonunu terk ettirmediniz mi? Kamuoyunda devamlı aksi yönde propaganda yapmadınız mı? Vb örnekleri çoğalta bilirim.

Cumhur ittifakının Vatanımız, Bayrağımız, dilimiz ve dinimiz için ne kadar önemli olduğunu sizden daha çok bilmekteyiz. MHP Yalvaç ilçe Teşkilatı ve bir Yalvaçlı olarak Cumhur İttifakının ve Milletvekillerimizin öneminin bilinçinde olup Sayın Genel Başkanımızın sözlerini tekrar hatırlatmak isterim ‘’MHP ile AK Parti Türk tarihinin iki ucunu kavrayan iki kahraman millet eseridir. Biz harcarsak sadece hainleri harcarız. Cumhur İttifakı siyaseti pazarlık üstüne inşa etmemiştir. Ortak paydası mevki makam değil, Türk milletinin tarihi haklarıdır. Yolu doğru olanın yükü de ağırdır. Sayın Cumhurbaşkanımızla hukukumuz, Türkiye düşmanlarının kafalarının alamayacağı kadar tutarlı, ilkeli, karşılıklı muhabbete dayalıdır.Cumhur İttifakı Türkiye’nin yegane umududur’’

MHP Yalvaç ilçe teşkilatı olarak her zaman olduğu gibi Belediye başkanımızın yanında olduğumuzu bilmenizi isterim. Bundan sonra ki açıklamalarınızı feraset içerisinde ve Cumhur ittifakı Ruhunu taşıyan, Teşkilatlarımızla, Milletvekillerimizle, Belediyelerimizle, STK ile el el verip Yalvaç için ne yapılır neler yaparız çalışma ve birlik içerisinde olmalıyız.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz. “

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.