• osman-köse

logo

19 Ağustos 2020

Şarkikaraağaç’ta Damızlık Koç Dağıtımı Yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığının uyguladığı ‘Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi’ kapsamında Şarkikaraağaç’ta damızlık koç dağıtımı yapıldı. Koç dağıtım töreni Covid-19 tedbirlerine uygun olarak Şarkikaraağaç Belediyesi Hayvan Pazarlarında gerçekleştirildi.

Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma Projesi kapsamında Şarkikaraağaç ilçesinde Merinos ve Akkaraman (kangal) ırkı damızlık koç dağıtımı Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün koordinesinde Şarkikaraağaç İlçe Müdürlüğü’nce gerçekleştirildi.

Yapılan Törene İl Müdürü Eyüp Adıgüzel, Şarkikaraağaç İlçe Müdürü Hüseyin Aydın, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ali Gündüz, Isparta İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Süleyman Yaşar Köroğlu ve koç dağıtımına hak kazanan yetiştiricileri katıldı.

Damızlık koç alacak olan hak sahiplerine koçlar, kura çekimi yapılarak belirlendi. Kura çekiminin ardından 21 yetiştiriciye 35 adet Merinos ırkı koç, 34 yetiştiriciye de 52 adet Akkaraman ırkı koç dağıtımı gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteklemiş olduğu Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma Projesi kapsamında dağıtımı yapılan üstün vasıflı koçların sürülere katımı ile döl, süt ve et verim kalitesini artırarak yetiştiricilerimizin kazançlarının artmasının sağlanması böylelikle, bölgenin damızlık ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunulması bekleniyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.