• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

31 Ekim 2018

PÜRLÜ OTOMOTİV’DEN MESLEKİ EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Isparta’nın öncü otomotiv kuruluşu PÜRLÜ otomotiv’den Isparta’nın başarılı Mesleki Eğitim Okulu TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne büyük destek…

FIAT ve FORD markalarının Isparta’da satış ve satış sonrası hizmetler alanında faaliyet gösteren ve daha önce bu faaliyetlerdeki başarısı dolayısıyla iki defa Koç Holding Otomotiv Gurup Başkanlığı tarafından Gümüş Kupa ile ödüllendirilen  Pürlü OTOMOTİV eğitim alanında da önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getirdi. Pürlü OTOMOTİV Onursal Başkanı Mehmet Ali PÜRLÜ ve Yönetim Kurulu Başkanı Veli PÜRLÜ, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yaşar AKBAY ile Motorlu Araçlar Teknolojisi Alan öğretmenleri ile bir araya gelerek daha önce imzalanan Eğitimde İşbirliği Protokolü’nün sonuçlarını değerlendirdiler. Bu protokole göre Okula 3 aşamalı bir eğitim desteği sağlandı.

DESTEK 1: PÜRLÜ’den Eğitime 0 Km Araç Desteği

FORD OTOSAN A.Ş’nin başarılı bir bölge bayisi olan PÜRLÜ Otomotiv  girişimleri sonucunda geçen yıl araç motoru hibesi sağladığı okula bu yıl eğitim faaliyetlerinde kullanılmak üzere bir adet sıfır araç hibesi sağladı. Araç önümüzdeki günlerde okula teslim edilecek. Bu konuda konuşan Pürlü Otomotiv Yön. Kurulu Başkanı Veli PÜRLÜ; “Yaptığımız başarılı çalışmaların neticesi olarak kazandığımız krediyi gençlerimizin eğitim ihtiyaçlarını karşılayacak bir araç olarak okulumuza sunmaktan son derece mutluyuz” dedi. Veli PÜRLÜ ”Bu araç son teknolojinin ürünü 0 km bir araç. Bu araç üzerinde güncel teknolojinin eğitimini alan gençlerimizi mezun olunca servislerimizde teknisyen olarak istihdam etmekten de büyük memnuniyet duyacağız” dedi. Piyasada yetişmiş kalifiye elemana büyük ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Veli PÜRLÜ; Bugün birçok üniversite mezunu genç iş ararken, mesleğini seven iyi yetişmiş lise mezunu teknisyenlerin sektörde mezun olur olmaz istihdam olanağı bulduğunu ifade etti.

DESTEK 2: Pürlü Otomotiv’den Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanında Eğitim Gören Öğrencilerin Tamamına İş Önlüğü

TOBB MTAL Motorlu Araçlar Teknolojisi alanında öğrenim gören 11. Sınıf öğrencilerinin tamamına FIAT ve FORD marka baskılı çalışma önlükleri hediye edildi. Alan Şefi Zafer Çiçek bu önlüklerin maddi değerinden çok öğrencilere verilen kurumsal değeri gösterdiği için bölüm öğrencilerine okul içinde özgüven kazandırdığını ve gençlerin mesleklerini severek öğrendiklerini ifade etti.

DESTEK 3: Otomotiv Gövde Dalındaki Öğrencilere Pürlü Servislerinde Eğitim İmkanı

Okul ve İşletme arasında imzalanan işbirliği protokolüne göre Otomotiv Gövde dalındaki öğrenciler, eğitimlerinin 2 aylık bir kısmını Pürlü Otomotiv Ford ve Fiat servislerinde gerçekleştirecek. Öğretmenleri ile birlikte meslek derslerini tam gün serviste işleyecek öğrenciler buradaki servis personelinin mesleki tecrübelerinden de faydalanma imkanı bulacak. Bu konuda konuşan PÜRLÜ Otomotiv Onursal Başkanı Mehmet Ali PÜRLÜ: “ Biz işimizi de mesleğimizi de Isparta’dan kazandık, şimdi bizden sonra bu işi yapacak gençlere tecrübelerimizi aktarmaktan büyük memnuniyet duyacağız” dedi. Isparta’da birçok motor ustasının kendi yanında yetiştiğini ifade eden Mehmet Ali PÜRLÜ: “ Hiçbir zaman bildiğimizi saklayalım, kendimize rakip yetiştirmeyelim diye bir düşüncelerinin olmadığını, aksine birçok usta yetiştirerek sektörde saygın ve güçlü bir firma haline geldiklerini ifade etti. İşini iyi yapan ustalara her zaman ihtiyaç olacağını ifade eden Mehmet Ali PÜRLÜ: “Son teknolojiyi bilen işini iyi yapan ustalar hem mesleğinin ve emeğinin değerini bilir hem de mesleğin saygınlığını korur” dedi. Mehmet Ali PÜRLÜ, bu anlamda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerin eğitimine her zaman destek olacaklarını ifade etti.

Okul Müdürü Yaşar AKBAY verdikleri desteklerden dolayı Mehmet Ali PÜRLÜ ve Veli PÜRLÜ’ye okul adına teşekkürlerini ifade ederek; Sektör’ün öncü kuruluşları ile işbirliği çabalarının devam edeceğini, bu kapsamda benzer bir işbirliği çalışmasının OPEL MUTSAN, BAŞARAN OTOIMOTİV VE TÜRKER OTO İle de görüşmelerinin tamamlandığını ve yakında duyuracaklarının müjdesini verdi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.