• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Nisan 2020

Özer’den yeni emniyet binası ihalesi müjdesi

AK Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, Senirkent yolu girişinde, Şallı Petrol karşısındaki araziye yapılacak yeni emniyet müdürlüğü binasının ihaleye çıkacağı haberini müjdeledi.

Yaklaşık iki ay önce ödeneğinin ayrıldığını haber yaptığımız yeni emniyet müdürlüğü binası için gerekli işlemlerin tamamlanarak projesinin çizilerek onaylandığını belirten Özer, “Daha önce bildiğiniz gibi, Emniyet Genel Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki protokol gereği yapılacak olan yeni emniyet müdürlüğü binamızın yapımı, belediye seçimlerinin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından üstlenilmişti.

Sağolsunlar tüm vekillerimiz bu konuda destek verdiler. Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı hemşehrimiz Orhan Çevik de sağolsun her türlü takibi ve desteği verdi.

2020 yılı programına alınan ve ödeneği ayrılan yeni Yalvaç Emniyet Müdürlüğü binasının ihalesinin yapılması için il müdürlüğüne gerekli yazılar yazılarak parası aktarıldı. Önümüzdeki haftalarda ihalesi yapılacak ve inşallah bir aksilik olmazsa Haziran ya da Temmuz ayında temelinin atılması hedefleniyor. Yapımı da 2021 yılı ortalarında bitmiş olacaktır inşallah. Bu konuda destek veren vekillerimize, bürokratlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Özer, ayrıca hastane ek binasının arazi sorunun çözümüyle ihale sürecinin başlayacağı, TOKİ tarafından yapılacak konutlar için de salgın sonrası gerekli işlemlerin yapılacağını açıkladı.

Alperen Özer, ihale aşamasına getirilen emniyet müdürlüğü binamızın Yalvaç’a kazandırılmasında emekleri geçen Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, Mehmet Uğur Gökgöz ve tüm bürokratlarımıza ilçemiz adına teşekkür ettiğini ifade etti.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.