logo

27 Mart 2024

“Önceliğimiz ÜRETİM, İSTİHDAM. Hedefimiz İnsanca Yaşam”

Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç Belediye Başkan Adayı Haki Allar, gazetemizi ziyaret ederek, hedefleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ziraat Mühendisi olarak değişik yerlerde ve görevlerde bulunduğunu ve bunlardan elde ettiği bilgi ve birikimle Yalvaç’ı yönetmeye talip olduğunu belirten CHP adayı Ziraat Mühendisi Haki Allar, Yalvaç’ın bir zamanlar il olacak ilçeler arasında yer alırken bugün geldiği noktanın herkesi düşündürmesi ve bir an önce çözüm yollarının bir an önce bulunması için çalışılması gerektiğini ifade etti.

Görev verilirse yapacakları hakkında konuşan Haki Allar şunları söyledi:

Önceliklerimiz Tarım, Turizm…

“Bizim öncelik vereceğimiz projeler tarım ve hayvancılık, dolayısıyla önceliğimiz üretim olacaktır. Bu konuda uzun yıllar boyu edindiğimiz tecrübe ile her zaman üreticinin yanında olacağız. Öncelik vereceğimiz bir başka konu Turizm. Yalvaç’ımızın sahip olduğu büyük tarihi öneme sahip Antiokheia ve Men Tapınağını ön plana çıkarmak ve gerekli çalışmaları yaparak bacasız gelir kaynağı Turizmi canlandırmak. Böylece turizmden elde edilecek gelirle Yalvaç’ın ekonomisine bir başka gelir kapısı kazandırmak. Alt yapısı, suyu, yolu elbette belediyenin asli görevidir ve bunlarla da ilgili çalışmalarımız olacak, ancak bundan başka ilçemizde gözle görülür derecede eksikliği hissedilen “Sosyal Belediyecilik” konusunu da ön plana alacağız.

Sosyal belediyecilik örneği vereceğiz…

Halkımızın taleplerini birebir iletebileceği «Halk Masaları» kuracağız. İşsizliği önlemek için yeni istihdam alanları açacağız, çağrı merkezi, hazırbBeton tesisi gibi. Gençlerimizi spor, sanat ve bilime yönlendirecek çalışmalar yapmak üzere Gençlik Merkezi kuracağız. Büyüklerimiz için profesyonel sağlık çalışanlarıyla birlikte «Evde Bakım Hizmeti» imkanı sunacağız. Toplu Konut projemizle kooperatifleri kurarak, halkımızın ev sahibi olabilmesini sağlayacağız. Öğrencilerimize «Eğitim Desteği Bursu» sağlayacağız. Çocuklarımız için eğlenceli, zeka geliştirici «Oyun alanları» planlayacağız. Şeffaf yönetim anlayışımızla bunlar gibi daha birçok projemizle sosyal belediyecilik örneği vereceğiz. İçinde “İNSAN” olmayan hiçbir projeye imza atmayacağız.

Yalvaç’lı insanca yaşayabilmeli…

Belediye Başkanının bulunduğu kentteki üretimi arttıran, yoksuluna sahip çıkan, önceliği insan olan, kaliteli hizmet veren ama yaşadığı kentteki herkesin keyif almasını sağlayan yatırımlar yapmasının gerekliliğine inanıyorum. Bir belediye başkanı kentinde yatağına aç giren insanlar olduğunu bildiği halde bunu önleyecek tedbirler almazsa, bunu vicdanında hissetmezse hiç belediye başkanlığı yapmasın. Yalvaç’lı insanca yaşayabilmeli, bunun için çalışmalıyız.

Gelin Yalvaç üzerinde oynanan oyunları hep beraber bozalım. Yalvaç İttifakında buluşalım, kazanan Yalvaç olsun, kazanan hepimiz olalım. Bu düşüncelerle halkımızdan görev talep ediyorum. Görev verildiği takdirde bu güvene layık olarak gecemizi gündüzümüze katacak, bu güveni boşa çıkarmayacağım”.

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.