logo

28 Nisan 2023

Ömer Şengöl’den CHP’ye Tam Destek

Eğirdir’in efsane başkanı olarak bilinen Ömer Şengöl’den CHP Milletvekili Adaylarına tam destek geldi. Eğirdir’in eski Belediye Başkanı Ömer Şengöl, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları M.Tamer Cantekin ile Hüseyin Yıldızhan’ı konuk etti.

Eğirdir ve Eğirdir gölü için büyük hizmetler veren Şengöl, şu açıklamalara yer verdi. ‘Öncelikle bizleri ziyaret ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Eski bir belediye başkanı olarak Eğirdir’in ve gölümüzün sorunlarını çok yakından bilen birisiyim. Eğirdir gölü çalışmaları Ankara’dan yürütülmez. Ankara’daki kişi oturduğu yerden buranın sıkıntılarını çözemez. Biz bunun için birçok önerilerde bulunduk ama hiç biri önemsenmedi diye biliriz. Siyaseti bırakmış biriydim. Ama şartlar gösteriyor ki ilçemiz için yine bir şeyler yapmak ve konuşmak zorundayız. Hiçbir zaman büyük konuşmamak gerekiyormuş. Biz Demokrat Parti’den başka bir partiye ne geçeriz nede oy veririz derdik. Hatta oy pusulasında yer almasak bile yuvarlak çizer içine de Kır Atımızı çizer oyumuzu kullanırız derdik. Ama bu kötü gidişatı göre göre de sesiz kalmamız imkansız. Bu seçimde sizlerin yanında olduğumu belirtmek istiyorum.

CHP, gerçekten 4 mükemmel milletvekili adayı ile Ispartalının karşısına çıkmıştır. Bizlere düşende bu birbirinden hünerli başarılı milletvekillerini parlamentoda görmektir. Biz inanıyoruz ki sizin gibi hizmet adamlarına ilimizin ve ilçelerimizin çok ihtiyacı var. Hepinize ayrı ayrı başarılar diliyorum.” dedi.

 

EĞİRDİR VE KÖYLERİ DEĞİŞİMDEN YANA

CHP Milletvekili adayı M. Tamer Cantekin ile Hüseyin Yıldızhan ve dur duraksız çalışmaya devam ediyorlar. Eğirdir merkez ile başlayan çalışmada sanayi esnafı da ziyaret edilerek destek istendi. CHP’liler, daha sonra Sarıidris, Bağcık, Gökçehöyük, Yılgıncak, Sorguncak ve Balkırı köylerini ziyaret ettiler. Her gittikleri yerde köy muhtarları ile parti temsilcileri tarafından karşılanan milletvekili adayları, ‘Eğirdir ve Köyleri değişimden yana’ dediler.

 

ORTAK SIKINTI EĞİRDİR GÖLÜ

Eğirdir ilçesi ile köylerini gezen Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili adayı M. Tamer Cantekin ile Hüseyin Yıldızhan’dan vatandaşlar Eğirdir Gölü’nün bir an önce kurtulmasını istediler. Eğirdir merkez ve köylerinin sıkıntılarını dinleyen milletvekili adayları seçildikleri takdirde Eğirdir ve köyleri için aldıkları notları tek tek yerine getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler.

Tarım ve Hayvancılıkla uğraşan köy halkı isyanlarını CHP Milletvekili adaylarına şöyle anlattılar: “Neden para kazanmaya başlasak illaki önümüze bir engel çıkartan hükümet ile karşı karşıyayız. Tarımcılık ile uğraşıyoruz gübresi tarım ilacı sulaması bakımı ve aldığımız mahsulün satışı hep sıkıntı. Gübre fiyatları aldı başını gitti. İlaçlama öyle. Her şeye zam yapmasını biliyorlar. Böyle giderse tarımcı tarımla uğraşmayacak, çiftçi çiftçilik ile uğraşmayacak.  Yavaş yavaş millet ekip dikmekten vazgeçecek. Hayvancılık yapan kardeşlerimiz de aynı sıkıntılar içinde, samanın balyası bile 130 ile 150 TL olursa vatandaş hayvan bakımı işini bırakır. Arpa fiyatlarını takip edemez olduk. Her gün zam üstüne zam yapılıyor. Bir büyük baş hayvan yılda 30 bin TL yem yiyor. Allah bereket versin 50 bin TL’ye satıyoruz kar yapıyoruz. Biz bunu istemiyoruz. Bir hayvana bakmak bu kadar pahalı olmamalı yılda 5 bin masraf edelim, 1 hayvan yerine 50 hayvana bakabilelim. 20 bin değil de 1 hayvan başına 2 bin kar yapalım ama huzurumuz olsun. Alım gücümüz olsun vatandaşın et yeme gücü olsun.” diyerek milletvekili adaylarına sıkıntılarını anlattılar.

Köylerin ortak sorunlarından birisi de yolların asfalt çalışmalarının tam anlamıyla yapılmaması. Köylerden köylere ulaşım yolarının adeta köstebek yuvası gibi olduğunu vurgulayan köy halkı, seçim zamanı geldiğinde oy istemeye gelen mevcut vekillerin seçim bittikten sonra bir daha köylerin yakınından dahi geçmediklerini vurguladılar.

Göhçehöyük köyüne seçim çalışması için giden CHP Milletvekili adayları öncelikle köy meydanlığındaki kahvede vatandaşlarla bir araya geldiler. Vatandaşlara 14 Mayıs’ta seçildikleri takdirde, bütün düzenin değişeceğini, köy halkının tekrar eski günlerine dönmeleri için birçok projelerinin olduğunu anlatan milletvekili adayları vatandaşın sıkıntılarını bildiklerini ifade ederek, çözüm bulacaklarının sözlerini verdiler.

Gökçehöyük Köyü Muhtarı Hasan Yavuz, CHP Milletvekili Adayları ile CHP ve SP il ve ilçe teşkilatı mensuplarını makamında misafir etti. Muhtar Yavuz, “Köyümüzün en büyük sıkıntılarından biri asfaltlanmayan yollarımız. Bağcık ile Sarıidris’i birbirine bağlayan yol, yıllardır asfaltlanma sözü verilse de hiçbir şekilde ilgilenilmiyor.

En önemli sorunlardan biri de baraj yapım sorunumuzdur. İhalede bekleyen projesi tamamlanan Mezar Gediği Çayırının Başı mevkiindeki barajdır. Buranın tamamlanması demek tarımcılıkta verimin artması demektir. Her ne hikmetse buradan elini ayağını çekmiş vaziyetteler. Birde köyümüzün çok acil bir şekilde soğuk hava deposuna ihtiyacı vardır.”  dedi.

CHP Milletvekili Adayları Cantekin ile Yıldızhan, muhtarın verdiği bilgileri not aldıklarını seçim sonrası halkın dinleyerek ellerinden gelen bütün imkanları seferber edeceklerinin sözünü verdiler.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.