• MODA YAPI

logo

24 Temmuz 2017

Okulumuzun mayası hayırla karıldı, herkes sahip çıkıyor

Atayalvaç Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Özgül, okula destek verenlere teşekkür etti…

Hayırsever Dr. Türkan Atayalvaç tarafından yapılan bağışla okul binası tamamlanan ve bu yıl eğitim ve öğretime başlayacak olan SDÜ Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, öğrencilerine güzel bir okul ortamı hazırlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Bülent Özgül, okulun eğitim ve öğretim için Eylül ayı başında her şeyiyle hazır hale geleceğini belirterek, “Okulumuzun resmi olarak kurulduğu günden bu yana, hem üniversitemize hem şehrimize hem de öğrencilerimize yakışır bir okul oluşması için çaba harcıyoruz. Bilindiği gibi, okulumuz değerli hayırseverimiz Sayın Dr. Türkan Atayalvaç’ın çok değerli hayırlarıyla yapılmıştır. Yani, okulumuzun mayası hayırla karılmıştır, dolayısıyla sağolsun herkes okulumuza sahip çıkıyor, çalışmalarımıza her türlü desteği veriyorlar. Okul binamızı teslim aldıktan sonra, eğitim ve öğretim için gerekli tefrişat üniversitemiz tarafından tamamlanıyor. Sınıflarımız eğitime hazır hale getirildi. Oldukça modern ve güzel bir ortama sahip sınıflarımız tamamlandı.

Eylül ayında İlk ve Acil Yardım ile Fizyoterapi programlarımızda eğitime başlayacağız. Bu programların uygulamalı dersleri için gerekli olan laboratuvar malzemelerimizin ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak. Bunların yanı sıra okul bahçemizin düzenlenmesinde de üniversitemizin yakın desteğini gördük, görüyoruz. Rektörümüz Sayın Prof.Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı başta olmak üzere Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığımıza, İdari ve Mali İşler Başkanlığımıza teşekkür borçluyuz.

Okulumuz için ne zaman yardım ve desteğine ihtiyaç duymuşsak, her zaman yanımızda olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Isparta Milletvekilimiz Sayın Süreyya Sadi Bilgiç’e çok teşekkür ediyoruz.

Diğer yandan, ilçemizdeki kurum ve kuruluşlarla duyarlı hemşehrilerimizden de büyük destek görüyoruz. Dediğim gibi, hayırlı işimize herkes çekinmeden katkı koyuyor. Yaklaşık 12 bin metrekarelik bir bahçe alanına sahibiz. Bu büyük alanın ağaçlandırılması, peyzaj çalışmaları, toprak dolgu ve tesviye çalışmaları ve birçok işimizde Yalvaç Belediyemizi her zaman yanımızda bulduk. Bu konuda başta Belediye Başkanımız Halil Hilmi Tütüncü olmak üzere tüm meclis üyeleri, birim amirleri ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Ayrıca son meclis toplantısında okulumuzun talebi üzerine, sadece bize değil, kampüsteki tüm okullarımıza % 75 su faturası indirimi sağlandı. Bunun için de teşekkür ediyoruz.

Konya-Karatay Belediye Başkanı Sayın Mehmet Hançerli, okul bahçemizde ihtiyacımız olan çardak, bank ve çöp kovası ihtiyaçlarımızı karşıladı. Bu konuda kendisine çok teşekkür ediyoruz.

Okulumuzun kilit parke döşemesi ve öğrenci yürüyüş yolu yapımında maddi katkıda bulunan WELTEW Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı ve Sücüllü Belediyesi Eski Başkanı Şenel Özkanlı’ya çok teşekkür ediyoruz.

Bunların yanında, Yalvaç Devlet Hastanesi Başhekimi Ceyhun Coşkun ve ekibine, İlçe Özel İdaresi Müdürü Turgut Kara ve elemanlarına, Orman İşletme Şefimiz Serdar Özel ve personeline, Önder Hafriyat Önder Mızrak’a, canla başla çalışan personel arkadaşlarıma ve diğer yüksekokullardan desteğini esirgemeyen personel arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. En büyük teşekkürü de tabii ki, ilçemize böyle bir eseri kazandıran Türkan Atayalvaç hanımefendiye ediyoruz. Sağolsunlar, var olsunlar.”

çardak

kilitparke

a1 a2 a3 a4a5 a6 a7

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.