logo

01 Mayıs 2019

Müjde! Doğalgazda ikinci etap çalışmalar başladı

Halkımızın merakla beklediği doğalgaz altyapı çalışmalarının ikinci etabı mayıs başı itibariyle başladı.

Hem çalışmaların başlaması hem de Başkan Tütüncü’nün yeniden seçilmesi nedeniyle kutlama amacıyla dün ilçemize gelen TOROSGAZ Genel Müdürü Oktay Küp ve beraberindeki yöneticiler, bu yıl Yalvaç’ın tamamının doğalgaz altyapısına kavuşacağını müjdelediler.

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’yü makamında ziyaret eden Genel Müdür Küp, güzergahın belirlenmesi konusundaki kararı Başkan Tütüncü’yle birlikte vereceklerini ifade etti.

Çalışmaları sırasında gerek başkanın gerekse belediyenin büyük desteğini gördüklerini ifade eden Genel Müdür Küp, “Şirket olarak Yalvaç’tan son derece memnunuz. Hem yöneticilerin yaklaşımı hem vatandaşların istekliliği nedeniyle işler beklediğimizden hep iyi gitti. İnşallah bu yıl da öyle olacak. Şu an çalışmalarımız arazide başladı. Başkanla öncelikli güzergahları belirleyerek çalışmalarımızı yürüteceğiz ve yıl sonuna kadar Yalvaç’ın tamamı doğalgaz altyapısına kavuşacak, isteyen her vatandaşımız doğalgazı bu yıl kullanabilecek.” dedi.

Başkan Tütüncü de, TOROSGAZ firmasıyla uyumlu bir çalışma yürüttüklerini belirterek, bu yıl belirlenen hedeflere ulaşılarak Yalvaç’ın tamamının doğalgaza kavuşması için belediye olarak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini ifade etti. Başkan Tütüncü, “İlk yıl pek çok zorluk yaşadık, hemşehrilerimiz biraz sıkıntı çektiler. İnşallah bu yıl daha az sıkıntıyla işi götüreceğiz ve yıl sonunda artık altyapıyla ilgili bir sıkıntı kalmayacak. Doğalgazı kullanan tüm vatandaşlarımız durumdan son derece memnun. Şehrimizin yaşam kalitesinin arttırılması bakımından doğalgaz büyük katkı sunmuştur, inşallah daha da sunmaya devam edecektir. Gerek firmaya gerekse bu çalışmalarda emeğini ortaya koyan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Doğalgazın ikinci etabı Yalvaç’ımıza hayırlı olsun.” dedi.

Bu görüşmenin ardından, 1 Mayıs sabahı, şehir merkezinde birkaç noktada birden TOROSGAZ ekipleri çalışmaya başladılar. Öncelikli olarak çarşı merkezinin yaz ayları gelmeden bitirilmesinin hedeflendiği, etap etap tüm Yalvaç’ta çalışmaların sürdürüleceği kaydedildi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.