logo

Motosikletlere Yönelik Trafik Denetimleri Artarak Sürecek

Yaz mevsimine girilmesiyle, ilçemiz trafiğinde motosikletli ve elektrikli bisikletli sayısında büyük bir artış yaşanırken; Yalvaç Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerince denetimler sıklaştırıldı.

Yalvaç Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, 2023 yılının ilk 5 ayında trafik ekiplerince yapılan denetimler ve uygulamalarda mevzuata aykırılık tespit edilen 25 motosiklet ve 3 elektrikli bisiklet olmak üzere toplam 28 motosiklet ve elektrikli bisiklet, trafikten men edildiği ve idari ceza işlemi uygulandığı kaydedildi.

Yine kontroller kapsamında ilçemizden çalıntı olduğu ve plakasız olarak kullanıldığı tespit edilen 3 motosiklet yakalanarak şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldığı da öğrenildi.

Söz konusu kontrollerin artarak devam edeceği belirtilerek, motosiklet ve bisiklet sürücülerinin araçlarıyla ilgili belgeleri mevzuata uygun olarak bulundurmaları ve trafik kurallarına uymaları uyarısında bulundu.

Yalvaç Emniyet Müdürlüğü yaptığı uyarıda,

“Havaların ısınmasıyla birlikte trafikte kullanımı artan motosiklet sürücülerinin can güvenliği için kask takmaları ve akşam saatlerinde reflektif yelek ve işaretler kullanmaları son derece önemlidir. Yaz döneminde İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce özellikle motosikletlere yönelik kask denetimleri arttırılacak olup, bu amaçla Motosikletli Trafik Timlerimiz faal hale getirilmiştir.

Ehliyetsiz sürücüler ve tescilsiz araçlarla çevreye rahatsızlık verecek şekilde motosiklet kullanımına yönelik ihbarlar, ekiplerimizce titizlikle değerlendirilmektedir.”

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.